Elektrikli Hummer’ın bilgi-eğlence sistemi Unreal Engine ile tasarlanacak

elektrikli hummerin bilgi eglence sistemi unreal engine ile tasarlanacak

elektrikli hummerin bilgi eglence sistemi unreal engine ile tasarlanacak 0 m8a5G92L

Unreal Engine‘i çoğunlukla Fortnite ve Valorant üzere tanınan oyunların ardındaki oyun motoru olarak tanıyoruz. Lakin görünen o ki Epic bu bahiste farklı kullanım alanlarını da gözüne kestirmiş durumda.

Epic’ten yapılan açıklamada, Unreal Engine’in arabaların bilgi-eğlence sistemlerinde de kullanılacağı belirtildi. Hatta GMC’nin yeni büsbütün elektrikli Hummer modeli, dijital ekranında bu motorun kullanılacağı birinci araba olacak.

İnsan-makine arayüzünün (HMI) otomotiv sanayisinde kullanımıyla uzun müddettir ilgilendiklerini belirten Epic, Unreal Engine’in bu hususta gereken teknolojilerin tümüne sahip olduğunu söyledi. Hatta şirket bu doğrultuda bir insan-makine arayüzü teşebbüsü başlattı ve otomotiv üreticilerinin bilgi-eğlence sistemlerinde Unreal Engine’i temel almalarını kolaylaştırmak için bir takım oluşturdu.

Unreal Engine için önümüzdeki aylarda ve 2021 yılı boyunca HMI odaklı özellikler sunacaklarını açıklayan Epic, bu sayede daha fazla otomotiv üreticisiyle çalışabilmeyi hedefliyor.

Epic, Unreal Engine’in elektrikli Hummer’da kullanımı konusunda pek fazla ayrıntı vermedi. Görünen o ki daha fazla bilgi için büsbütün elektrikli Hummer’ın tanıtılacağı tarih olan 20 Ekim‘i bekleyeceğiz. Hususla ilgili ayrıntıları siz bedelli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Elektrikli Hummer’ın bilgi-eğlence sistemi Unreal Engine ile tasarlanacak