Ekonomistler: Altın İçin Haftaya Bu Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!

ekonomistler altin icin haftaya bu gelismelere ve tarihlere dikkat zlaPzj4k

Altın fiyatları son zamanlarda yatırımcıları sevindirdi ve piyasaya bir miktar sermaye çekmeyi başardı. Zirveleri gören tahvil getirilerine rağmen değerli metal haftayı yüksek bir notla kapatmayı başardı. Peki gelecek hafta yatırımcıları neler bekliyor? Piyasa fiyatlarını etkileyecek gelişmeler nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını Kriptokoin.com olarak sizler için araştırdık. İşte önümüzdeki hafta altın fiyatlarını etkileyebilecek kritik tarihler ve gelişmeler…

ING ekonomistleri açıkladı: Gelecek hafta bu gelişmelere ve açıklamalara dikkat edin!

Önümüzdeki hafta, Çarşamba günü FED Başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Senato Bankacılık Komitesine ortak katılımı da dahil olmak üzere, Federal Rezerv konuşmacılarının bir listesi olacak. ING ekonomistleri bu gelişmeleri yorumlayarak şunları söyledi:

Daha uzun vadeli tahvil getirilerindeki yükseliş göz önüne alındığında, bunun onları tedirgin edip etmediğini görmek ilginç olacak. Neredeyse kesinlikle, enflasyon risklerinin abartıldığına dair bir anlatı duyacağız, ancak arz kısıtlı bir ekonomi ortamında… Uyarıcı kaynaklı büyük bir talep yaşıyor, enflasyonun FED’in kamuoyuna açıkladığından daha yüksek ve daha kalıcı olacağını düşünüyoruz.

ekonomistler altin icin haftaya bu gelismelere ve tarihlere dikkat 0 McPUjyPF

ING ekonomistleri: Altın fiyatları için bu verileri izleyin

Analistlere göre, tüm gözler Perşembe günü ABD 4. çeyrek GSYİH verilerinde ve Cuma günü PCE fiyat endeksinde olacak. ING ekonomistleri bu gelişmeleri yorumlayarak şunları söyledi:

Kişisel gelir ve harcama rakamları, Ocak verilerindeki 600 dolarlık teşvik çeklerindeki artıştan sonra bir tersine dönecek. Mart ayı rakamlarındaki zayıflık, son 1.400 dolarlık teşvik ödemesinin geçtiğimiz hafta banka hesaplarına yansıdığı göz önüne alındığında, uzun sürmeyecek. Hem gelir hem de harcama açısından Ocak ayından bile daha güçlü olacak.

Ayrıca analistlere göre, Pazartesi günü ABD‘deki mevcut ev satışları ve Salı günü yeni ev satışları da yatırımcıların radarında yer alacak. Dayanıklı mal siparişleri, imalat PMI ile birlikte Çarşamba günü verilecek.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ekonomistler: Altın İçin Haftaya Bu Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!