Kripto Para

Ekonomistler: Altın Fiyatları İçin Bu Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!

Altın fiyatları geçtiğimiz günlerde sert düştü. Bu düşüşte ABD merkez bankası olan FED’in Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon endişelerini ve artan getirileri büyük ölçüde görmezden gelen mesajı etkili oldu. Ayrıca fiyatlar, Şubat ayında beklenenden daha fazla Amerikalı iş bulduğu için 1.700 doların altına düştü. Peki altın’daki düşüş trendi devam edecek mi? Gelecek hafta fiyatlara etki edecek gelişmeler nelerdir? Sizler için Kriptokoin.com olarak bu soruların cevabını araştırdık. İşte önümüzdeki hafta fiyatlara etki edebilecek gelişmeler ve tarihler…

Edward Moya: Altın fiyatları için bu gelişmeleri izleyin!

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya Kitco News’e verdiği demeçte, piyasaları yorumladı. Edward Moya’ya göre, ekonomik veriler önümüzdeki hafta iyileşmeye devam edecek ve hafta sonu 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin ilerleyişine göz atılacak. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarında şunları ekliyor:

Görünüm iyileşmeye devam ettikçe, muhtemelen çok fazla iyimserlik göreceksiniz. Teksas’ın yeniden açıldığını görmeye başlayacağız ve bu, iş gücü piyasası ve ekonomik aktivite için çok olumlu olacak. Ekonomik veriler… Bu, verimi artıracak. Virüs mutasyonları ve bunların ABD üzerindeki etkileri yakından takip edilmesi gereken şeyler… Çünkü çok beklenen ekonomik toparlanmayı rayından çıkarabilir. Virüs mutasyonları ABD’de bir sorun haline gelirse, yeniden açılış fikrini rayından çıkararak verimi düşürebilir ve altın’ı tekrar yükseltir.

ekonomistler altin fiyatlari icin bu gelismelere ve tarihlere dikkat 0 vgAWzrhc

ING ekonomistleri: Bu tarihlere ve verilere dikkat!

ING ekonomistlerine göre, ABD enflasyon verileri de önümüzdeki hafta önemli olacak. Piyasadaki fikir birliğine göre, yıllık çekirdek TÜFE sayısının Şubat ayında %1,4 olacağı tahmin ediliyor. ING ekonomistleri konuya yönelik şunları söylüyor:

Bu hafta manşet enflasyonu, temel enflasyonun %1,4’ten %1,6’ya çıkması ve çekirdek (gıda ve enerji hariç) %1,4’te kalmasıyla birlikte, artan benzin fiyatları nedeniyle muhtemelen biraz daha yükselecek…

Kanada Bankası ve Avrupa Merkez Bankası para politikası açıklamalarını sırasıyla Çarşamba ve Perşembe günü yapacak. Ekonomistlere göre, oranlarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Analistlere göre, yatırımcılar ayrıca Perşembe günü ABD işsizlik taleplerini ve Cuma günü ÜFE verilerini izlemeli.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu