Ekim Ayının En Güzel Taşınabilir Uygulama Yayıncıları Belirli Oldu

ekim ayinin en guzel tasinabilir uygulama yayincilari belirli oldu k53yltl7

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ekim ayının en çok indirilen uygulamalarından bahsetmiştik. Bugünse sizlere, o haberimizin de kaynağı olan Sensor Tower‘ın yeni datalarından bahsedeceğiz. Şirket, bu sefer ekim ayının en çok tercih edilen taşınabilir uygulama yayıncılarını açıkladı. Yapılan açıklamaların sisimece ekim ayında indirilen uygulamalara dayandığını, evvelden yüklenen uygulamaları içermediğini belirtmekte yarar var.

Sensor Tower’ın açıkladığı bilgilere nazaran ekim ayının en uygun taşınabilir uygulama yayıncısı, ABD merkezli teknoloji devi Google oldu. Şirket tarafından sunulan uygulamalar, ekim ayında hem Google Play Store hem de App Store’da en çok indirilen uygulamalar olarak karşımıza çıktı. Listenin ikinci sırasında ise bütünlük sağlanamisimı. Apple kullanıcıları, ekim ayında en çok Tencent’in geliştirdiği uygulamaları indirirken Android kullanıcıları ise en çok Facebook’a ilişkin uygulamaları indirdiler. Totalde ise Facebook, Tencent’in önüne geçti.

İşte ekim ayının en düzgün taşınabilir uygulama yayıncıları

ekim ayinin en guzel tasinabilir uygulama yayincilari belirli oldu 0 AfrYqWPp

Sensor Tower tarafından yapılan açıklamalarda, Google’a ilişkin uygulamaların ekim ayında 282 milyonu aşkın düzeyde indirildiği tabir edildi. Bu bağlamda Facebook’un piyasaya sürdüğü taşınabilir uygulamalar ise ekim ayında, 221 milyondan fazla indirme sayısına ulaştı. Bu arisima, bu sayıların Facebook ve Google’a ilişkin tüm uygulamaları kapsisimığını belirtmekte yarar var. Yani Facebook dediğimiz vakit Messenger, WhatsApp, Instagram üzere uygulamalar da bu hesabın içerisinde.

Listenin devamına baktığımızda, küçük oyunlar üreten Voodoo‘nun üçüncü, AppLovin’in ise dördüncü olduğunu görüyoruz. TikTok’un da geliştiricisi olan Bytedance ise ekim ayının en âlâ beşinci taşınabilir uygulama geliştiricisi oldu. Elbette ABD merkezli teknoloji devi Microsoft da tepenin üst sıralarında yer aldı. Ayrıyeten Outfit7 yedinci sırada, InnerSloth sekizinci sırisima, Azur Games dokuzuncu sırada ve Crazy Labs da onuncu sırada karşımıza çıkan yayıncılar oldu.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ekim Ayının En Güzel Taşınabilir Uygulama Yayıncıları Belirli Oldu