Yazılım

EA’den tartışmalı karar: FIFA 21’in demosu çıkmayacak!

eaden tartismali karar fifa 21in demosu cikmayacak 0 c2Du9qdq

Yaklaşık 10 yıl öncesine kadar oldukça tanınan olan demo oyun kültürü yavaş yavaş silinmek üzere. Demo’ların son kalesi futbol oyunlarıydı. Her sene FIFA’nın ve PES’in çıkış tarihinden 10-15 gün evvel demoları çıkardı. Bu sene bu durum tarihe karışıyor. EA Sports, FIFA 21’in demosunun çıkmayacağını açıkladı.

EA Sports’un Twitter hesabından yapılan açıklamada, “FIFA 21’in demosu çıkmayacak. Geliştirici grubumuzun vaktini demo için harcamak yerine mevcut ve yeni jenerasyon konsollardaki FIFA 21 tecrübesi geliştirmek için kullanmaya karar verdik. 9 Ekim’de çıkacak oyunu EA Play aboneleri 10 gün evvelce oynama fırsatı elde edecek.” dedi.

Kullanıcılar FIFA demolarını oynayarak yeni oyunun yapısı hakkında bilgi sahibi olabiliyor, geliştirmeleri görebiliyordu. Oyunda az sayıda kulüp bulunduğu için evrak boyutu daha az oluyordu. Ayrıyeten oyunun tam sürümü çıkana kadar oyuncuların oyalanmasını sağlıyordu. Birtakım konsol sahipleri, futbolla ilgisi olmasa bile demoyu indirip arkadaşları geldiğinde karşılıklı uğraş ediyor, oyunu satın alma gereği duymuyordu. Görünen o ki EA, bu tip oyuncuları EA Play abonesi yapmaya zorlayacak. EA Play aboneliği bulunan kullanıcılar FIFA 21’in tam sürümünü 1 Ekim’den itibaren 10 saat boyunca fiyatsız olarak oynayabilecek. EA’in bu kararı hayli reaksiyon topladı.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu