Genel

e-Devlet’te ‘Araçlarım’ hizmetine yeni eklentiler geliyor: Araç muayene randevusu, HGS bakiye yükleme

e devlette araclarim hizmetine yeni eklentiler geliyor arac muayene randevusu hgs bakiye yukleme 0 X1PDtYdF

Dijital hizmetlerin kıymeti ve gerekliliği, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde daha net anlaşıldı. Bu kapsamda öne çıkan e-Devlet Kapısı, yeni elektronik hizmetlerle büyümeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, 9 Haziran’da kullanıma sunulan ‘Araçlarım‘ hizmetinin ikinci fazının yakında devreye alınacağını açıkladı. Koç, açıklamasında şunları söyledi:

“Yoğun ilgi gören ve açılış tarihi olan 9 Haziran’dan bu yana 37 milyondan fazla kullanılan birinci bütünleşik hizmet ‘Araçlarım’ ile kullanıcılar; araçlarına ilişkin sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi, borç durumu üzere birçok bilgiyi görüntüleyip vergi ve trafik cezası ödeme işlemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

Kelam konusu fazda ise hukuksal şahıslara ilişkin araç bilgisi, araç muayene randevusu alma, HGS bakiye yükleme üzere yeni birçok eklenti ile hizmetin kapsamının daha da genişletilerek kullanıcılara sunulması planlanıyor.”

e-Devlet’in 13 Eylül itibariyle 50 milyon 20 bin 804 kullanıcıya ulaştığını belirten Koç, bugüne kadar en fazla sorgulanan hizmetin Sosyal Güvenlik Kurumunun 4A Hizmet Dökümü olduğunu söyledi. Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının Pandemi Toplumsal Takviye Ön Başvurusu hizmeti de en çok sorgulananlar listesinde ikinci sırada.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu