Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası Tahminlerini Açıkladı

duzeltmenin bitmedigi konusunda uyaran analist bitcoin btc ve altcoin piyasasi tahminlerini acikladi LA5PWPnp

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yatırımcılara temkinli olmalarını söyleyerek, Bitcoin fiyatının hala aşağı istikametli baskıya karşı savunmasız olduğu ihtarında bulundu.

Yeni bir strateji oturumunda analist, düzeltmenin ciddiyetinin ve zamanlamasının başkan kripto para ünitesinin fiyatının daha da düşebileceğini gösterdiğini söylüyor:

“Hala bitmedi mi? Şimdi bittiğini düşünmüyorum zira yakın vakitte düzeltici atılımlar görmeye devam ettik. Tarihi olarak Mart ayı, kripto para yahut piyasalar için yeterli bir periyot değildir. Bu yüzden bittiğine inanmıyorum. Bilhassa de daha küçük vakit dilimlerinde olduğu üzere, bu kadar sert bir düşüşün akabinde yapı şu anda düşüşü işaret ediyor fakat daha büyük vakit dilimlerinde hala güzel gidiyor.”

Van de Poppe, BTC’nin şu anda 50.000 ila 52.000 dolar ortasında net bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu ve kimi alıcıların FOMO ile şaşkına dönmesine neden olduğunu söyledi.

“Karşı karşıya kaldığı birtakım direnç noktaları var. Lakin birtakım beşerler muhtemelen düzeltmenin bittiğini ve FOMO’nun piyasaya geri döndüğünü düşünecekler.”

Bitcoin’in savunmasızlığına karşın analist, Bitcoin fiyatının kısa vadede 35.000 doların altına düşse bile ‘paniğe gerek olmadığını’ ekliyor:

“Piyasa yapısı hala güzel. Bitcoin 35.000 dolara düşse bile, hala daha yüksek tabanlar [ve] daha yüksek tepeler yaptığımız için piyasa yapısı hala güzel. Bu yüzden düzeltici bir atak olması çok doğal.

“Genellikle bu düzeltmeler hayli serttir ve piyasalar üst hakikat hareket eder yahut etmeye çalışır ve akabinde düzeltmeler tasfiyeler vb. gerçekleşmesi nedeniyle çok süratli düşer. Lakin paniğe kapılmanıza gerek yok ve aslında bu düşüşleri daha büyük bir konumlar elde etmek için kullanabilirsiniz.”

Van de Poppe, altcoinlerin Nisan yaklaşırken toparlanmaya başlamadan evvel, önümüzdeki ayın birçoklarında belli bir aralıkta süreç görmesini bekliyor:

“…Mart ayı için sırada ne var, bence biraz yatay hareket sıkıcı bir devir yaşayabiliriz. Birtakım altcoin’ler sağa sola giderken, kimileri yeterli gidebilir… Kusama (KSM), Serum (SRM), Solana (SOL), âlâ gidiyorlar. Lakin gerçek altcoin döneminin Mart ayının sonunda gerçekleşmesi ve akabinde her şeyin ralli yapacağı yaza gerçek yönelmesi gerekiyor.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası Tahminlerini Açıkladı