Düz Kenarlı Dizayna Sahip Apple Watch Konsepti

duz kenarli dizayna sahip apple watch konsepti

ABD’li teknoloji devi Apple, evvel 2018 model iPisim Pro, artık de yeni iPhone 12 ailesi ile eski düz kenarlı tasarım lisanına dönüş yaptı. Apple’ın Mac modellerinde ve Pro Display XDR’da da düz kenarlı bir tasarım lisanını tercih ettiğini biliyoruz. O halde düz kenarlı dizayna sahip olmayan tek bir Apple eseri kalıyor: Apple Watch.

Apple’ın düz kenarlı bir Apple Watch üzerinde çalıştığına dair rastgele bir bilgi bulunmuyor fakat dizayncı Wilson Nicklaus, Apple Watch Series 7’nin düz kenarlı bir dizaynla gelmesi halinde nasıl görüneceğini hayal etti ve oluşturduğu konsept tasarımı Twitter hesabından paylaştı.

Düz kenarlı bir Apple Watch, bu türlü görünecekti

duz kenarli dizayna sahip apple watch konsepti 0 przcJ8sl

Nicklaus’nun konsepti Apple Watch Series 6’nın tüm dizaynını olduğu haliyle muhafazaya devam ederken, sırf aygıtın çerçevelerini iPhone 12’ye benzeri bir formda düz hale getiriyor. Apple’ın dengeli bir tasarım lisanı tercih etme konusundaki ısrarını düşünürsek bir gün bu türlü bir Apple Watch ile müsabaka ihtimalimizin olmisimığını söyleyemeyiz.

Düz kenarlı bir Apple Watch’un etkileyici göründüğünü inkar edemeyiz ancak kelam konusu dizaynda kimi soru işaretleri de bulunuyor. Çünkü gün içinde elimizi hareket ettirdikçe saatin köşeleri, bileğimize temas ediyor. Düz kenarlı bir Apple Watch’un sivri köşeleri, bu üzere durumlarda kullanıcıları rahatsız edebilir.

Sıradaki içerik:

Düz Kenarlı Dizayna Sahip Apple Watch Konsepti