Dünyanın Birinci Eş Dizaynlı Özel Jeti ve Spor Arabası

dunyanin birinci es dizaynli ozel jeti ve spor arabasi BaXWHdpy

Brezilyalı uçak üreticisi Embraer ve Alman spor otomobil üreticisi Porsche, dünyanın birinci eş dizaynlı özel jetini ve spor arabasını ortaya çıkarmak için iş birliği gerçekleştirdi. Duet olarak olarak isimlendirilen ikili, olağan kurallarda birbirlerinden büsbütün alakasız iki taşıt olan Embraer Phenom 300E ile Porsche 911 Turbo S’i kardeş eserler haline getiriyor.

Yalnızca 10’ar isimet üretilen özel tasarım Embraer Phenom 300E ve Porsche 911 Turbo S’ten oluşan Duet, gümüş renk yüklü bir tasarım lisanı ortaya koyuyor. Her iki araç da Brilliant Chrome ve Speed ​​Blue olarak isimlandırılan tasarım detaylarına ve Jet Grey Metallic ve Platinum Silver Metallic olarak isimlandırılan ana renklere sahip.

dunyanin birinci es dizaynli ozel jeti ve spor arabasi 0 8B8fjTXX

Dizayncılar, 911 Turbo S ile Phenom 300E’yi görsel manada eşleştirmek için öylesine ayrıntılı bir tasarım çalışması gerçekleştirmişler ki 911 Turbo S’in hava girişleri, Phenom 300E’nin motor yuvalarıyla uyumlu biçimde Brilliant Chrome’a boyanmış durumda. Ayrıyeten arabanın kapı eşiğinde, uçağın ise kanadında, “No Step” yazısı alan alıyor.

61b9a607isim9b740753064ba25dee939b6f06dda3

Dizayncılar iki aracın dış tasarımı kadar iç yerda da bir ahenk sağlamak için efor göstermiş durumdalar. Örneğin, Phenom 300E’nin koltukları, 911 Turbo S ile neredeyse birebir aynı görünüme kavuşacak halde kaplandı. Ayrıyeten karbon fiber tasarım ayrıntıları da yeniden iki aracın tasarım bütünlüğünü sağlıyor.

dunyanin birinci es dizaynli ozel jeti ve spor arabasi 2 IJ92O6yL

Kestirim edebileceğiniz üzere iki şirket, Duet’i satın yerların kendilerini ‘özel’ hissetmesi için imkanları zorlamaktan geri durmuyorlar. Bu nedenle Duet satın yerlere özel bir pilot çantası, hoş bir hafta sonu tatili ve özel tasarım Porsche Design 1919 Globetimer UTC titanyum saat ikram edilecek.

dunyanin birinci es dizaynli ozel jeti ve spor arabasi 3

Pekala bir isimet özel tasarım Porsche 911 Turbo S ve bir adet Embraer Phenom 300E’den oluşan Duet’in fiyat etiketi(!) ne kadar olacak? Duet için açıklanan başlangıç fiyatı 10,9 milyon dolar (yaklaşık 93.4 milyon TL) Ayrıyeten özelleştirme seçeneklerine nazaran fiyatın daha da artabildiğini belirtelim. Duet için birinci teslimatlar 2021 yılında gerçekleşecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Dünyanın Birinci Eş Dizaynlı Özel Jeti ve Spor Arabası