Dünyanın birinci ekran altı kameralı telefonu ZTE Axon 20 5G hayal kırıklığı yarattı

dunyanin birinci ekran alti kamerali telefonu zte axon 20 5g hayal kirikligi yaratti 1YT4qOYZ

dunyanin birinci ekran alti kamerali telefonu zte axon 20 5g hayal kirikligi yaratti 0 yQK3zNKz

Çabucak çabucak tüm akıllı telefon üreticileri ekran altı kamera teknolojisi üzeirnde çalışsalar da, bunu ticari hale getiren birinci marka ZTE olmuştu. Çinli şirketin birkaç ay evvel satışa sunduğu ZTE Axon 20 5G modelinin ekran altına gizlenen ön kamerası sınıfı geçemedi.

Önde gelen teknoloji yayınlarından The Verge‘ün editörleri, ZTE Axon 20 5G‘nin ön kamerasını, Google Pixel 5 akıllı telefonun selfie kamerasıyla karşılaştırdılar. Test sonucunda ZTE Axon 20’nin ön kamerası ile çekilen fotoğrafların kalitesinin, Pixel 5’e oranla makus olduğu görülüyor.

dunyanin birinci ekran alti kamerali telefonu zte axon 20 5g hayal kirikligi yaratti 1

Eski model bir telefonla çekilmiş üzere

Daha açık konuşacak olursak, fotoğrafların ayrıntıları ve netliği, örneklerde de görüldüğü üzere istenilen düzeyde değil. Bilhassa toplumsal ağlarda faal olan kullanıcılar için ZTE Axon 20 5G ile çekile selfie’ler kabus olabilir. Çinli şirketin bu durumu yazılım güncellemeleri ile ne kadar düzeltebileceği ise şimdilik muamma.

dunyanin birinci ekran alti kamerali telefonu zte axon 20 5g hayal kirikligi yaratti 2 8zC7WlDt

Fotoğraflardaki zayıf renkler, bulanıklık, parlaklık ve puslu imgenin, rastgele bir filtre sonucunda olmadığını da bilhassa belirtmekte yarar var. ZTE Axon 20 5G, Qualcomm Snapdragon 765G yonga seti, ekrana entegre parmak izi okuyucu, 6,92 inç Full HD+ (2460 x 1080 piksel) OLED ekran, 32MP ön kamera ve 64,8MP + 2MP + 2MP art kamera konseyimi ile geliyor. 30W süratli şarj takviyeli 4220 mAh pile ek olarak aygıt Android 10 işletim sistemi tabanlı iFlavor 10.5 arayüzünü çalıştırıyor. Akıllı telefonun fiyatı ise 400 dolar bandında.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Dünyanın birinci ekran altı kameralı telefonu ZTE Axon 20 5G hayal kırıklığı yarattı