Donanım

Dünyanın Birinci Blok Zincir Kamerası Satışa Çıktı

Her yeni teknoloji var olan usulleri ya da teknolojileri rahatsız eder, yerlerini almaya çalışır. Teknolojik değişimlerin temelini oluşturan motivasyonlardan biri de budur. Blok zincir teknolojisi de yeni periyodun en çok değişim getirecek teknolojilerinden biri.

Daha evvel bu teknolojiyi kullanan çeşitli sistemler ve eserler görmüştük. Bu yapıtlerin ortasına artık de IoTEX ve Tenvis iş birliğinin bir yapıti olan yeni UCAM kamera dahil oluyor. UCAM, özünde yeni jenerasyon bir güvenlik kamerası olacak ve blok zincir temelini kullanacak. 

Olağan bir kamerisiman fazlası

dunyanin birinci blok zincir kamerasi satisa cikti 0 cXyBmNgX

UCAM, işlevsel manada alışılageldik bir emniyetlik kamerasından hiç de aşağı kalır yanı olmayan bir aygıt. Bu kamerayı öne çıkaracak birtakım ayrımlılıklar var. Bunların ortasında Full HD 1080p görüntü kayıt ve oynatma, 360 derece görüş, gece görüş, hareket tespit alarmı ve iki taraflı ses üzere premium özellikler de yer alıyor.

UCAM’in özel olmasını sağlayan şey ise aygıtın kendi içinde bulunan emniyetlik tedbirleri. Uçtan uca şifreleme sayesinde bilgiler sırf sistemin iki ucundaki kullanıcılar tarafından görülebiliyor, öbür kimse sisteme müdahale edemiyor. IoTEX blok zincir ve merkezilikten uzaklaştırma sistemleri sayesinde kimin içeriği görebileceği ve ne kisimar mühletle görebileceği de muhakkak oluyor. 

Buna ek olarak, UCAM tarafından kaydedilen imgeler kullanıcının oluyor. Bu manzaralara IoTEX yahut Tenvis de dahil öbür hiç kimse ulaşamıyor. Imajlar sırf kameranın sahibine özel oluyor.

UCAM blok zincir kamerasının teknik özellikleri

dunyanin birinci blok zincir kamerasi satisa cikti 1 rV8jF2cw

UCAM’ın özelliklerini şu halde sıralamak mümkün:

  • Artırılmış Zımnilik ve emniyetlik
  • 1080p HD Görüntü kayıt
  • 360 derece çekim açısı
  • Hareket dedektörü
  • Gece görüşü
  • Çift taraflı sis
  • Hayat uzunluğu teknik takviye

UCAM, blok zincir teknolojisini kullanmasıyla var olan sistemlerden daha gelişmiş bir güvenlik ağına sahip olacağını öne sürüyor. Gelecekte bu teknolojinin yeni kullanım yerlarını da görecek olsak da kamera bir birinci olacak. UCAM’in fiyatı da 44,95 dolar olarak açıklandı.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu