Kripto Para

Dünyaca Ünlü Ustalar: Tsunami Geliyor! Altın Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir

Altın fiyatı, yatırımcı ilgisinin yokluğunda yoğun aşağı yönlü baskıyla mücadele etmeye devam ederken Wall Street’te bir balonun ortaya çıktığına dair işaretler var mı? Peki altın fiyatları şimdi nereye gidiyor? İşte uzmanlardan ve analistlerden tahminler…

Bank of America: Wall Street yükselişini güvenilir bir aykırı gösterge olarak gördük…

Bank of America, zaten aşırı değerli hisse senetlerindeki Wall Street yükselişinin bir satış sinyali olabileceğine işaret etti. Banka bir notta, yükseliş hissinin bu kadar yüksek olmasının hisse senetleri için rahatsız edici bir işaret olduğunu söyledi. Bank of America stratejistleri konuya yönelik şu açıklamada bulunuyor:

Daha önce Wall Street yükselişini güvenilir bir aykırı gösterge olarak gördük…

dunyaca unlu ustalar tsunami geliyor altin fiyati bu seviyeleri gorebilir 0 6ez3Kln1

Mevcut yükseliş seviyeleri Bank of America stratejistlerine göre, zaten önümüzdeki yıl ortalamanın altında hisse senedi getirilerini yansıtıyor. Wall Street’teki iyimserliği gözden kaçırmak zor, S&P 500 yıllık bazda yaklaşık %4 ve son 12 ayda yaklaşık %32 arttı. Bank of America stratejistleri konuya yönelik şu açıklamada bulunuyor:

Mevcut seviye, 12 aylık getirilerin sadece %7 olacağını tahmin ediyor, bu da Küresel Mali Kriz’in sona ermesinden bu yana ortalama 12 aylık %16’lık bir tahminle karşılaştırıldığında çok daha zayıf bir görünüm…

Altın fiyatlarını dokuz ayın en düşük seviyelerine çeken nedir? Jim Wyckoff açıklıyor

Çin’in en üst düzey bankacılık düzenleyicisi, ABD ve Avrupa pazarlarında ortaya çıkan balonlardan kaynaklanan potansiyel riskler konusunda “çok endişeli” olduğunu söyledi. Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu başkanı ve merkez bankası parti sekreteri Guo Shuqing Salı günü yaptığı açıklamada, “Dış finans piyasalarındaki balon sorununun bir gün patlayacağından endişeliyim” dedi.

dunyaca unlu ustalar tsunami geliyor altin fiyati bu seviyeleri gorebilir 1 ge2tLmfB

Guo Shuqing, ABD ve Avrupa piyasalarında aşırı gevşek para politikaları nedeniyle güçlü kazanımların mümkün olduğunu ve bunların reel ekonomiden “ciddi şekilde ayrıldığını” sözlerine ekleyerek, düzeltmelerin “er ya da geç” geleceğini kaydetti. Bu uyarılar, altın dokuz ayın en düşük seviyelerinde mücadele etmeye devam ederken geldi. Kitco’nun kıdemli analisti Jim Wyckoff’da piyaları yorumladı ve şunları söyledi:

Geçen haftanın 12 ayın en yüksek seviyesine yakın yükselen ABD devlet tahvil getirileri ve hafta ortasında ABD doları endeksinde hafif bir sıçrama, değerli metal piyasalarına karşı çalışan olumsuz dış güçlerdir.

Karen Jones: Altın fiyatı 1.707 ila 1.653 dolar arasında istikrar kazanacak

Commerzbank’ın FICC teknik analiz araştırmasının ekip başkanı Karen Jones, bir dizi kayıptan sonra, altın’ın 1.707 ila 1.653 dolar arasında istikrar kazanacağını söyledi. Karen Jones konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Piyasa, 55 aylık hareketli ortalamaya 1.707 dolardan satıldı ve şu anda 1.653 dolara doğru daha fazla kaymayı göz ardı edemeyiz. Görülürse, bunun aşağı yönlü devam etmesini bekleriz. Yükselişler için sadece 1.760 dolar/1.765 doları yeniden kazanması gerekmeyecek… Yatırımcıların altın fiyatı için 1.794 doları da izlemesi gerekecek…

dunyaca unlu ustalar tsunami geliyor altin fiyati bu seviyeleri gorebilir 2 LkGyihEC

Carsten Fritsch: Altın fiyatı bir tsunamiyle karşılaştırılabilir!

Makro açıdan bakıldığında, yüksek ABD doları ve yükselen tahvil getirileri altın’ın dikkatini dağıtıyor. Commerzbank analisti Carsten Fritsch, piyaları yorumladı ve şunları söyledi:

Şubat ayındaki altın fiyatındaki düşüşün makul bir açıklaması, negatif nominal getirili tahvil arzının azalmasıdır. Yine de altın’ın trendleri, özellikle artan enflasyon beklentileri ışığında oldukça hızlı değişebilir. Yükselen enflasyon beklentileri, getirilerdeki artışı kademeli olarak tüketecektir. ABD’de %26’lık para arzı büyümesi ve ayrıca onaylanmak üzere olan 1,9 trilyon dolarlık devasa bir teşvik paketi, enflasyon için ideal koşulları sağlıyor. Özellikle de ABD ekonomisi zaten oldukça iyi durumda ve Başkan Biden Mayıs ayı sonuna kadar her yetişkin Amerikalıya bir aşı sunmayı planlıyor. Bu nedenle, altın’ın tekrar yükselmesi sadece bir zaman meselesidir. Altın bir tsunamiyle karşılaştırılabilir ve muhtemelen suyun geri dönmesi çok uzun sürmez.

TD menkul kıymet stratejistleri piyasaları yorumladı

TD menkul kıymet stratejistleri piyasaları yorumladı ve konuya yönelik şunları söyledi:

Bunun, Mart toplantısından önceki FED konuşmasının son haftası olacağı düşünüldüğünde…. Dikleşmenin ele alınmaması, FED’in pivotunun piyasa fiyatlandırmasından uzak kaldığının bir işareti olarak yorumlanabilir ve bu da erken bir daralma korkusuna katkıda bulunabilir.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu