Dünyaca Ünlü Stratejistten Altın Tahminleri: 3.000 Dolardan Önce 1.600 Dolar!

dunyaca unlu stratejistten altin tahminleri 3000 dolardan once 1600 dolar sqqJAln6

Altın fiyatları, geçen haftanın 10 ayın en düşük seviyesinin üzerinde yükseldi. Ancak bir portföy yöneticisine göre, ABD ekonomisinin görünümü iyileşmeye devam ederken, değerli metal hala zorlu rüzgarlarla karşı karşıya. VanEck Gold Strategy’in portföy yöneticisi Joe Foster, 3.000 dolara yükselmeden önce altın fiyatının 1.600 dolara düşeceğini belirtiyor.

Joe Foster: Altın’da 3.000 dolardan önce 1.600 dolar görülecek

VanEck Gold Strategy’in portföy yöneticisi Joe Foster, yayınlanan yeni bir raporda önemli tahminlerde bulunuyor. Joe Foster, piyasanın COVID-19 pandemisini kontrol altına alabilecek aşılarla ilgili haberlerden özellikle sert etkilendiği Kasım ayından bu yana altın’ın fiyat hareketinin hayal kırıklığı oluşturduğunu belirtti.

dunyaca unlu stratejistten altin tahminleri 3000 dolardan once 1600 dolar 0 T8gLP6r7

Joe Foster raporunda, “Bu, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle birlikte, güçlü bir ekonomik büyüme piyasalardaki coşku için bir görünüm oluşturdu” dedi. Joe Foster, ABD ekonomisini çevreleyen artan iyimserlik nedeniyle, değerli metal için kısa vadeli görünümünü düşürdüğünü söyledi. Joe Foster, 3.000 dolara yükselmeden önce altın fiyatının 1.600 dolara düşeceğini belirtiyor. Joe Foster konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yakın vadeli görünümümüzü bir konsolidasyondan altın’ın 1.600 dolar civarında işlem yapmasını beklediğimiz bir düzeltmeye indirdik.

dunyaca unlu stratejistten altin tahminleri 3000 dolardan once 1600 dolar 1

Joe Foster: Yılın ikinci yarısında altın fiyatları yükselecek

Şu anda, Nisan ayı altın vadeli işlemleri en son günde %0,52 artışla ONS başına 1.728 dolardan işlem gördü. Joe Foster, önümüzdeki birkaç ay içinde altın mücadelesini sürdürse de yılın ikinci yarısında altın fiyatlarını yükseltmek için bir katalizörün ortaya çıkmasını beklediklerini söyledi. Joe Foster, uzun vadeli bir altın boğası olarak kaldığını ve değerli metal konusunda iyimser olduğunu da vurguluyor. Joe Foster konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En olası katalizör aşırı enflasyonist beklentiler olacak.  Enflasyon beklentileri, pandemi öncesi normlara geri dönmüş olsa da bazı gelişmeler bunun kontrolden çıkabileceğini öne sürüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Dünyaca Ünlü Stratejistten Altın Tahminleri: 3.000 Dolardan Önce 1.600 Dolar!