Ducati, Özel Motosikleti ‘Diavel 1260 Lamborghini’yi Duyurdu

ducati ozel motosikleti diavel 1260 lamborghiniyi duyurdu I9R68RMh

Çabucak her otomobil tutkununu kendine hayran bırakmayı başaran İtalyan Lamborghini’nin en özel araçlarından bir tanesi Sian. Şirketin hibrit motorlu birinci aracı olan ve hudutlu sayıda üretilen araç, birinci olarak geçtiğimiz yıl ilanlmuştu. Aracın tüm örnekleri bugüne dek satıldı lakin bir motosiklet üreticisi, bu aracı unutturmamaya ant içerek etkileyici bir teşebbüse imza attı. Ducati, Lamborghini Sian’dan esinlenerek tasarlisimığı “Diavel 1260 Lamborghini” isimli motosikletini, tüm ihtişamıyla duyurdu.

Ducati’nin Lamborghini’den esinlenerek oluşturduğu motosiklet, Diavel 1260 S isimli modelin özelleştirilmiş bir versiyonu. İki şirket ortasındaki iş birliğinin ortak bir sonucu olarak karşımıza çıkan Diavel 1260 Lamborghini, bilhassa de tasarım ve kullanılan kesimler açısından kendine hayran bırakıyor. Zira motosikletin tasarımı, başından sonuna kadar Lamborghini Sian’da kullanılan kesimlerle şekillendirildi.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini işte bu türlü görünüyor

ducati ozel motosikleti diavel 1260 lamborghiniyi duyurdu 0 mPttSkJ8

Dizayncılar, bu özel motosikleti eşsiz bir hale getirebilmek için karbonfiber kaplama kullandılar. Ayrıyeten büsbütün özel olarak tasarlanmış susturucu kapağı, depo kapağı, rüzgarlık, balçıkluk, gösterge paneli, far çerçevesi ve koltuk kullanan tasarım grubu, motosikletin klâsik yapısını bamkafaka bir hale getirdiler. Bu motosikletin jantları da Lamborghini Sian’a çok benzetilmeye çalıştı.

Sian ile Diavel 1260 Lamborghini’yi yan yana getirdiğinizde, işte bu güzellikle karşılaşıyorsunuz

ducati ozel motosikleti diavel 1260 lamborghiniyi duyurdu 1 lCimpc2t

Lamborghini Sian’dan esinlenilerek oluşturulan motosiklet, performans açısından da etkileyici seviyede. 1.262 cc’lik V4 motorun kullandığı Diavel 1260 Lamborghini, 162 beygir gücünde. Şirket, aracın suratına dair rastgele bir açıklama yapmadı lakin Diavel 1260 Lamborghini’nin üstün arabaları aratmayacak bir performansının olacağı aşikar. Ayrıyeten bu motosiklete sahip olan bir kişi; çekiş denetimi, viraj ABS’si, ayarlanabilir süspansiyon, Ducati Wheelie Control EVO (DWC) ve Ducati Power Launch Evo üzere teknik özellikleri de kullanabilecek.

Ducati’nin yaptığı açıklamalara nazaran Diavel 1260 Lamborghini, yalnızca 630 sayı üretilecek. Hatırlayacak olursanız Lamborghini Sian da yalnızca 63 isimet üretilmişti. 63’ün ehemmiyeti, Lamborghini’nin 1963 yılında kurulmuş olmasından kaynaklanıyor. Bu özel motosiklete sahip olmak isteyen tüketicilerin yapacakları ödeme ise 31.995 dolar (yaklaşık 250 bin TL + vergiler) olarak belirlendi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ducati, Özel Motosikleti ‘Diavel 1260 Lamborghini’yi Duyurdu