DualSense’te Can Sıkıcı Bir Şarj Yanılgısı Ortaya Çıktı

dualsensete can sikici bir sarj yanilgisi ortaya cikti qVbLfWvT

Sony’nin yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5, geçtiğimiz perşembe günü prestijiyle ABD ve birkaç ülkede satışa sunulmuştu. Konsol, önümüzdeki perşembe günü ise Türkiye dahil dünyanın tamamında satışa sunulacak. Fakat görünen o ki PlayStation 5’in lansman devri, Sony için hayli sancılı geçecek.

Daha evvel birtakım oyuncuların PlayStation 5’te indirme meseleleri ya da uyku moduna geçme meseleleri yaşadığını sizlere esasen aktarmıştık. Son birkaç gündür Twitter ve Reddit üzere toplumsal medya platformlarında paylaşılan yeni gönderiler ise farklı bir meseleye işaret ediyor; DualSense şarj sorunu.

dualsensete can sikici bir sarj yanilgisi ortaya cikti 0 DbmLipl1

Bildiğiniz üzere Sony’nin PlayStation 5 için tasarlamış olduğu yeni jenerasyon oyun kolu DualSense, şarj edilebilir bataryaya sahip bir kablosuz oyun kolu. PS5’inizi kullanmadığınız durumlarda DualSense’i şarj etmeniz gerekiyor. Görünen o ki kimi oyunseverler için bu şarj süreci pek de kolay olmuyor.

Olağan kurallarda birçok oyuncu, PS5 oynamayı bıraktığında konsolu kalıcı ya da vakit ayarlı bir halde uyku moduna alır ve bu sırada oyun kolunu şarj olması için konsola bağlar. Fakat kimi PlayStation 5 sahiplerinin açıklamalarına nazaran DualSense, PS5 uyku modundayken konsola bağlandığında bir dakika boyunca şarj oluyor ve sonrasında şarj süreci duruyor.

dualsensete can sikici bir sarj yanilgisi ortaya cikti 1 GKNYDF65

Şarj sürecinin durma nedeni Sony tarafından koyulan bir hudut mı yoksa PS5’teki bir yanılgı mı olduğu bilinmiyor. Bir Reddit kullanıcısı, şarj kablosunu PS5’in önündeki USB girişi yerine gerisindeki girişe taktığında sorunun giderildiğini belirtese de yanılgıyı yaşayan birtakım kullanıcılar arkisimaki USB girişlerinin de bir tahlil getirmediğini ifisime ediyor.

Şu an için Sony, kelam konusu durum ile ilgili bir açıklamisima bulunmisimığından detaylı bilgilere sahip değiliz lakin PlayStation 5 şimdi sayılı ülkede satışa sunulmasına karşın neredeyse her gün bir yanılgı bildiriliyor olması, Sony’nin önümüzdeki birkaç haftada epey ağır bir süreç geçireceğini gösteriyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

DualSense’te Can Sıkıcı Bir Şarj Yanılgısı Ortaya Çıktı