Oyun

Doom Artık de Hamilelik Testinde Çalıştırıldı

Birinci şahıs nişancı cinsinin en unutulmaz ve ikonik oyun serilerinin başında gelen Doom’un 1993 yılında piyasaya sürülen yepyeni oyunu, bugüne kadar tost makinesinden hesap makinesine kadar pek çok farklı aygıtta çalıştırılmıştı. Lakin bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan yeni bir görüntü, Doom çılgınlığının hududu olmadığını gösteriyor desek yeridir.

Kendini donanım/yazılım büyücüsü olarak tanımlayan Foone adli bir Twitter kullanıcısı, bir dijital hamilelik testi üzerinde Doom oynamayı kafaardığını açıklisimı. Daha evvel de misal bir görüntü yayınlisimığını lakin o videoda hamilelik testinde sisimece bir video oynattığını, etkileşimli bir oyun oynamisimığını lisana getiren Foone, bu defa ise nitekim hamilelik testinde Doom oynamayı kafaardığını tabir etti.

Doom’un hamilelik testinde çalıştırıldığı video 

Öncelikle, hamilelik testinin 128×32 piksel çözünürlüğünde monokrom (siyah-beyaz) bir ekrana sahip olduğunu unutmamanız gerekiyor. Dolayısı ile Doom’un bir hamilelik testinde sunacağı grafik kalitesinin en az düzeyde olduğunu unutmamanız gerekiyor. Yeniden de üstte ve aşağıda izlemiş olduğunuz görüntüler, Doom tutkusunun ulaşabileceği noktayı gözler önüne seriyor.

Kelam konusu görüntülerde Foone’un, Doom’u denetim etmek için bir küçük klavyeden dayanak aldığı görülüyor. Varsayım edebileceğiniz üzere yönlendirme için kullanabileceğiniz bir mouse bulunmuyor ki ‘iyi’ bir oyun tecrübesi için muhtemelen Doom’u bir hamilelik testi ekranında oynamayı tercih etmezsiniz.

Doom’un hamilelik testinde çalıştırıldığı öbür video 

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu