Dönemin Son Yarışına Verstappen Birinci Cepten Başlayacak

donemin son yarisina verstappen birinci cepten baslayacak pFAOsrz3

Formula 1’de 2019-2020 dönemi hayli olaylı ve heyecanlı geçiyor. Pandemi nedeniyle orta verilen, tekrar başlisimığında ise Türkiye ve Portekiz üzere pek çok yeni pisti bünyesine katan tertipte artık sona gelinmiş durumda. Dönemin son yarışı olan Abu Dhabi GP için sıralama çeşitleri tamamlandı.

Sıralama tiplerinde Red Bull Honda’nın Hollandalı pilotu Max Verstappen en süratli pilot oldu. Böylelikle turbo motorlar çağı başladığından bu yana birinci kez birinci cepte yer mekan aracın motoru Mercedes üretimi olmayacak.

Verstappen birinci cepten başlayacak

donemin son yarisina verstappen birinci cepten baslayacak 0 z3FgGyP9

Geçtiğimiz yarışta en son sırisiman gelerek kazanan Sergio Perez, aracının güç ünitesi değiştiği için ikinci seansa kyer pilotlar ortasında en sondan yarışa kafalayacak. Racing Point için bu durumun nasıl bir tesiri olacağı ise şimdiden tartışılıyor..

Bu olay dışında sıralama çeşitleri epey standart biçimde başlisimı. Birinci çeşitlerde bir sefer daha Williams’ların elendiğini gördük. Haas kadrosu ve Alfa Romeo pilotu Kimi Raikkonen de bir kere daha sıralama çeşitlerinden ötesini göremedi.

Sıralama tiplerinde birinci sırayı yer Max Versstappen’in çabucak ardında Mercedes pilotları Valtteri Bottas ve Lewis Hamilton yer aldı. Hamilton bu yıl 5. sefer ekip arkisimaşından geride kaldı.

Mercedes’ten özel kaplama

donemin son yarisina verstappen birinci cepten baslayacak 1 TQ5lZgT4

Son yılların tartışmasız en dominant kadrosu olan Mercedes, bu yıl üst üste yedinci kez şampiyon olmuştu. Dönemin son yarışı için özel bir kaplama hazırlayan Alman takımı, şampiyonluğa katkı vermiş olan herkesin ismini otomobilin üzerine yazdı.

Abu Dhabi GP 13 Aralık Pazar günü Türkiye saati ile 16:10’da başlayacak. Yarışın ülkemizdeki resmi yayıncısı olan S Sport, S Sport Plus üzerinden yarışı Formula 1 severlere ulaştıracak. Sizce yarın yarışın kazananı kim olacak?

Sıradaki içerik:

Dönemin Son Yarışına Verstappen Birinci Cepten Başlayacak