Donald Trump, Greta Thunberg Tarafından Trollendi

donald trump greta thunberg tarafindan trollendi

Yaklaşık bir yıl evvel, Aralık 2019’da dünyanın en esaslı yayınlarından TIME mecmuası tarafından yılın şahsı seçilen 17 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, pek çok bireyden tebrik alsa da ABD’yi Paris Muahedesi’nden çıkararak global iklim değişikliğini durdurmaya yönelik çalışmalara baltayla girişen Donald Trump için alay konusu olmuştu.

TIME mecmuasının Thunberg’i “yılın kişisi” duyuru ettiği devirde Roma Downey’nin Thunberg’i tebrik ettiği bir tweeti alıntılayan Trump, Thunberg’in Asperger Sendromu ile alay etmiş ve “Çok gülünç. Greta öfke idaresi sorunu üzerinde çalışmalı, sonra da bir arkadaşı ile yeterli bir eski moda sinemaya gitmeli! Sakin ol Greta. Sakin ol!” ifisimelerini kullanmıştı.

b365386f9c9b0f3d33e492efe9409d69isim73253a

Hepimiz biliyoruz ki intikam, soğuk yenen bir yemektir ve Thunberg de bunu bizim kisimar uygun biliyor. Bildiğiniz üzere dünyanın en büyük iktisadı olan ABD, şu sıralar seçim telaşesi içinde ve iki lider adayından biri olan Trump, ziyadesiyle gergin bir süreçten geçiyor. Bu durum, Greta’nın intikamı için eksiksiz bir yer hazırlamış durumda.

Mevcut ABD kafakanı ve gelecek periyot için kafakan isimayı olan Donald Trump’ın “SAYIMI DURDURUN!” tweetini alıntılayan Thunberg, “Çok gülünç. Donald öfke idaresi sorunu üzerinde çalışmalı, sonra da bir arkisimaşı ile uygun bir eski moda sinemaya gitmeli! Sakin ol Donald. Sakin ol!” sözlerini kullandı.

donald trump greta thunberg tarafindan trollendi 1 iwXHafld

Kestirim edebileceğiniz üzere Greta Thunberg’in Donald Trump için paylaşmış olduğu bu tweet, kısa mühlet içinde viral hale geldi. Geçtiğimiz yıl Donald Trump’ın Thunberg ile alay ettiği tweet, 200 bin beğeni ve yaklaşık 100 bin paylaşım alırken; Thunberg’in Trump’tan intikamı 1,4 milyon beğeni ve 370 bin paylaşım almış durumda.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Donald Trump, Greta Thunberg Tarafından Trollendi