Dolu kabusuna yeni tedbir: Doluya özel sigorta poliçesi

dolu kabusuna yeni tedbir doluya ozel sigorta policesi CrPuFCgN

dolu kabusuna yeni tedbir doluya ozel sigorta policesi 0 TwyCvOmY

Son 3 yıldır İstanbul’da artan dolu yağışları, araç sahipleri için büyük tedirginlik yaratmaya başladı. 29 Eylül 2020 tarihinde birkaç dakika süren dolu yağışı sonrasında İstanbul’un bilhassa Anadolu Yakası’nda 10 bini kaskolu, 20 bini de kaskosuz olmak üzere 30 bin araç hasar gördü, ortalama 150 Milyon TL’lik ziyan ortaya çıktı.

İklim değişiklikleriyle birlikte artık tabiat vakalarının suratına yetişmenin mümkün olmadığını ve ne vakit dolu yağışına yakalanacağımızı iddia edemediğimizi belirten RS Servis CEO’su Ünal Ünaldı,  battaniye ya da çarşaflarla araçları müdafaanın mümkün olmadığını, alınacak en uygun tedbirin sigorta poliçesi olduğuna dikkat çekti.

Ünaldı “29 Eylül’deki dolu sonrasında, dolu yağışının kasko hasarsızlığını bozmaması gerektiğinin ehemmiyetini tekrar görmüş olduk. Magdeburger Sigorta ile yaklaşık 1 yıl evvel çalışmalarını başlattığımız ve artık duyurduğumuz işbirliği kapsamında, tek başına doluya özel birinci poliçeyi ortaya çıkardık. İstanbul üzere bir metropolde kaskolu araç oranı maalesef yalnızca yüzde 33. Kasko maliyeti yüksek gelen ve yaptırmayan araç sahipleri, bu poliçe ile ortalama 200 TL üzere bir sayıyla araçlarını dolu yağışına karşı teminat altına alacak” sözlerini kullandı.

Yapılan işbirliği kapsamında dolu hasarına uğrayan araç sahipleri, bu poliçe ile azamî 60 gün içerisinde randevu alabilecek ve randevu müddetleri uzamayacak. 81 vilayette hasarın onarılması için azamî 5 gün içerisinde gerekli süreçler başlayacak. Poliçenin bir günde ortaya çıkmadığına ve yıllar içerisinde edinilen deneyimlerle dikkatli bir biçimde sunulduğuna dikkat çeken Ünaldı şunları söyledi:

“Sadece 2017 yılında 10 bin aracı onararak pahalı bir bilgi havuzunu elde etmiş olduk. Vakit içerisinde yeni bir risk idaresi ortaya çıktı, yurtdışından usta getirmek yerine binlerce usta yetiştirdik, hatta edindiğimiz know-how ve deneyimleri Avrupa’ya ihraç etmeyi başardık, araç kabul süreçlerimizi hızlandırdık. Doluya özel poliçenin,  zorunlu trafik sigortası yaptıran tüm araç sahiplerinin ulaşabileceği bir fiyatta olması için çabaladık. Vatandaşlarımızın telaşlarına deva olacağımız için çok mutluyuz”

Sıradaki içerik:

Dolu kabusuna yeni tedbir: Doluya özel sigorta poliçesi