Kripto Para

Dogecoin (DOGE) Kripto Para Dünyasında Popülerleşmeye Devam Ediyor

Dogecoin (DOGE) bir “meme” token olmanın ötesine geçmeyi sürdürüyor. NBA’in en değerli gruplarından olan Dallas Maverics, biletler ve çeşitli eserler için Dogecoin ile ödeme yapılmasına imkan sağlayacağını duyurdu.

Açıklama Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’dan geldi. Cuban yaptığı açıklamada “bazen iş hayatında eğlenceli şeyler yapmak gerekir” tabirlerini kullandı.

Bu gelişme, Dallas Mavericks’in birinci kripto para gelişmesi değil. 2019 yılının Mayıs ayında da Bitcoin (BTC) ile ödeme yapılmasının önünü açmıştı. Tıpkı Bitcoin’de olduğu üzere Dogecoin ile yapılan ödemelerin de BitPay aracılığı ile yapılması planlanıyor.

Ünlü yatırımcı Mark Cuban, kripto paralara olan ilgisi ile tanınıyor. Sıklıkla Twitter’dan Dogecoin’i ilgi duyduğunu açıklayan Cuban, oğluna yatırım yapmayı öğretmek için de Dogecoin kullandığını söz etmişti.

Dogecoin Yükselişi Sürüyor

Bir göğüs token olarak ortaya çıkan Dogecoin, artan ilgi ile birlikte her geçen gün daha fazla alanda kendisine yer buluyor. Bilhassa Elon Musk’ın açıklamalarıyla sıklıkla fiyat arttıran Dogecoin, yakın vakitte Bitcoin ATM’lerinde de yer alacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu