Dikkat: Yeni FATF Kılavuzu, Bu Altcoin’leri Kasıp Kavurabilir!

dikkat yeni fatf kilavuzu bu altcoinleri kasip kavurabilir Ge8mRKDp

Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Fork (FATF)), merkezi olmayan uygulamalar (DApps) için yeni bir kılavuz yayınladı. Uzmanlara göre, bu klavuz doğrudan DeFi sektörünü etkileyebilir. Ayıca uzmanlara göre, popüler altcoin  Uniswap, Sushiswap ve benzeri DApp “operatörleri” için olumsuz sonuçları olabilir.

FATF, DApps için yeni bir kılavuz yayınladı! Bu altcoin projelerini etkileyebilir..

Ajansın tanımına ve standartlarına göre bir DApp bir yazılımdır. Bununla birlikte, DApp ile “ilgili varlıklar” Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP) olabilir. Rehber şunları iddia ediyor:

(…) Bir DApp için iş geliştirme yapan bir kişi, daha önce başka bir gerçek veya tüzel kişi adına açıklanan faaliyetleri kolaylaştırmak veya yürütmekle bir işletme olarak meşgul olduğunda bir VASP olabilir. VASP tanımının herhangi bir kısmının unsurları kaldığı takdirde, işlemlerin herhangi bir bireysel unsurunun merkezden uzaklaştırılması VASP kapsamını ortadan kaldırmaz.

Avukat Gabriel Shapiro, bu tavsiyelerin uygulanmasının Blockchain endüstrisi için olası sonuçlara değindi. Gabriel Shapiro konuya yönelik şunları söyledi:

Akıllı bir sözleşme yazmak ve dağıtmak (= özgür konuşma), bu akıllı sözleşmeyle (düzenlenmiş) bir iş yürütmekten farklıdır.

Gabriel Shapiro: Bu FATF kılavuzu, Uniswap ve benzerlerini kasıp kavurabilir!

Gabriel Shapiro, FATF tavsiyelerinin, benimsenmesi halinde girişim finansmanı ve Blockchain endüstrisinde “hasara yol açabileceğini” iddia ederek şunları ekledi:

Bir VA’nın bir kerelik satışı sizi bir para hizmetleri işi yapar” olayı hiçbir zaman anlam ifade etmedi ve FinCEN’in 2019 rehberliğiyle tutarsız görünüyor.

dikkat yeni fatf kilavuzu bu altcoinleri kasip kavurabilir 0

FATF yalnızca tavsiyelerde bulunabilir veya önerilerde bulunabilse de bunlar uluslararası olarak birçok düzenleyici tarafından benimseniyor. Bu nedenle Gabriel Shapiro, operatörlerin, yani Uniswap‘in ve benzerlerinin kara listeye alınması durumunda düzenlemelerin Blockchain endüstrisi üzerinde gerçek bir etkiye sahip olabileceğine inanıyor. FATF herhangi bir kuruluşun uyumluluk ve kara para aklamayı önleme üzerinde “kontrolü kaybettiğini” ileri sürerse, üye ülkeler yaptırımlar, yasaklar uygulayabilir ve başka önlemler alabilir. Hukuk uzmanı Stephen Palley konuya yönelik şunları söyledi:

Zamanın başlangıcından beri bazılarımızın söylediği gibi, muh ademi merkezileştirme, AML/KYC yükümlülüklerinden kaçınmak için henüz ikna edici bir strateji değil.

UNI geçen ay önemli kazançlar elde etti

Tradingview’den elde edilen veriler, UNI’nin geçen ay önemli kazançlar (%51,6) elde ettiğini gösteriyor. Şu anda, UNI 32,5 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın, son 24 saat içindeki performansı %4’ün üzerinde bir kayba işaret ediyor.

dikkat yeni fatf kilavuzu bu altcoinleri kasip kavurabilir 1 9uwDygVUUNI geçen ay önemli kazanımlar elde etti – Kaynak: Tradingview

Bu iyi performans, Uniswap’in üçüncü güncellemesinin yayınlanmasıyla ilişkilendirilebilir. Sabit bir dağıtım tarihi olmadan Uniswap v3, kullanıcılar arasında büyük bir heyecan oluşturdu. Uniswap mucidi Hayden Adams’ın yakında yükseltme ile ilgili ayrıntıları vermesi bekleniyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Dikkat: Yeni FATF Kılavuzu, Bu Altcoin’leri Kasıp Kavurabilir!