Dikey formatlı yerli dijital içerik platformu Gain, 30 Aralık’ta yayına başlıyor

dikey formatli yerli dijital icerik platformu gain 30 aralikta yayina basliyor Ga3Ah1aP

dikey formatli yerli dijital icerik platformu gain 30 aralikta yayina basliyor 0

Taşınabilir kullanımın artması ve Story özelliğinin yaygınlaşmasıyla birlikte dikey görüntüler popülerlik kazandı. Yakın vakitte yayına başlayacak dijital içerik platformu Gain’de tüm içerikler dikey formatta olacak.

GAİN, 30 Aralık 2020 tarihinde yayın hayatına başlıyor. Sırf iOS ve Android platformunda kullanılabilecek.

Daha evvel ABD’de dikey formatta taşınabilir içerik platformu fikri denendi. Quibi ismindeki bir platform; toplu taşımada, sporda, hareket halinde içerik tüketen kullanıcıları hedefleyerek 6 Nisan 2020 tarihinde yayın hayatına başladı lakin koronavirüs nedeniyle ilgi görmedi. Aralık ayının başında platformun fişi çekildi. Umarız Gain muvaffakiyet yakalar ve bahtı Quibi’den farklı olur.

Gain’de hangi içerikler olacak?

Gain’in birinci gününde Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş yılbaşı kutlama yayını yapacak. Bu içerik fiyatsız olacak. Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın yeni yayınları GAİN’de yayınlanacak.

Gain’deki projelerde yer alacak kimi isimler şunlar: Ahmet Mümtaz Taylan, Berk Keklik, Can Bonomo, Engin Günaydın, Gaye Su Akyol, İlber Ortaylı, Mehmet Okur, Mirgün Cabas, Özcan Deniz, Serkan Keskin, Vedat Milor, Dolunay Soysert, MFÖ, Harun Tekin, Melikşah Altuntaş, Bartu Küçükçağlayan ve Muhammet Uzuner…

Tanınan içeriklerden farklı yapıda olacak

Platformda 10 dakikalık kısa diziler yayınlanacak. Örneğin Engin Günaydın ve Derin Özgürçınar, “10 Bin Adım” isminde 10 dakikalık dizide rol alıyor. ‘Terapist’ dizisinde Dolunay Soysert ile Muhammed Uzuner bir ortaya geliyor.

Gain Medya’nın toplumsal medya paylaşımlarında platformdaki içeriklerin tanınan içeriklerden farklı yapıda olacağı belirtiliyor. “Gain’de farklı perspektiflere sahip c¸es¸itli ic¸erik bulacaksın. C¸u¨nku¨ farklılık, kazanım, es¸itlik, bagˆımsızlık, yaratıcılık ve kozmik ahlak bizim ic¸in degˆerli.” tabirine yer verilmiş.

Gain, 30 Aralık’ta iOS ve Android platformunda yayına başlıyor. Gain’in birinci içeriği olan Zorlayıcı Yılbaşı yayınını fiyatsız izlemek için aşağıdaki temastan kayıt oluşturabilirsiniz.

https://mucbiryilbasi.gain.tv/

Sıradaki içerik:

Dikey formatlı yerli dijital içerik platformu Gain, 30 Aralık’ta yayına başlıyor