Dehşet oyunu The Medium, 28 Ocak 2021’e ertelendi

dehset oyunu the medium 28 ocak 2021e ertelendi

dehset oyunu the medium 28 ocak 2021e ertelendi 0 KCE1cnHn

Konsol tarafında yalnızca Xbox Series X/S ile PC platformu için 10 Aralık’ta çıkış yapması beklenen endişe oyunu The Medium, son devirde ertelenen oyunlar kervanındaki yerini aldı. Layers of Fear, Observer ve Blair Witch’in imalcisi Bloober Team tarafından geliştirilen oyunun yeni çıkış tarihi ise 28 Ocak 2021 olarak değiştirildi.

Geliştiricinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Üzerinde uzun uzun düşündükten sonra sıkıntı bir karar alarak The Medium’u ertelemek durumunda kaldık. Bizim için kolay olmayan kararı almamızda Covid-19 salgınının Polonya’daki seyri ve piyasaya çıkacak öteki oyunlar tesirli oldu. Blobber takımının stüdyo tarihindeki en korkutucu oyun tecrübesini sunmak için çalıştığını hatırlatmak isteriz. Erteleme sonucu oluşan boşlukta oyunun optimizasyonunu çok daha güzel hale getireceğiz. Bizle kalın ve kendinize dikkat edin.

dehset oyunu the medium 28 ocak 2021e ertelendi 1 zmgfv11z

Geliştiricinin yaptığı açıklamadaki “diğer oyunlar” sözü ise dikkat cazibeli. Açıkça dillendirilmese bile son anda 10 Aralık tarihine ertelenen Cyberpunk 2077, The Medium’un da çıkış tarihinin ötelenmesine neden olmuş üzere görünüyor. Çünkü, Cyberpunk 2077’nin ertelenmesiyle birlikte çıkışı ötelenen öteki oyunlar da var. Örneğin, Rockfish Games tarafından geliştirilen Everspace 2 de sadece Cyperpunk 2077 yüzünden ertelenmişti. Geliştirici durumu, “Everspace 2 hayranlarının mutsuz olacağına eminiz fakat görüntü oyun tarihinin muhtemelen en çok beklenen oyunu ile müsabakaya çalışmak pek akla yatkın durmuyor” kelamlarıyla açıklamıştı.

The Medium için yayınlanan oynanış görüntüsüne aşağıda göz atabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Dehşet oyunu The Medium, 28 Ocak 2021’e ertelendi