Kripto Para

DeFi Projesi Yearn Finance, Cover Protocol ile İlişiğini Kesiyor: COVER Sert Düştü

Bugün yapılan bir duyuruya göre Yearn Finance ve Cover Protocol yollarını ayırıyor.

Yearn Finance, ikisi arasındaki birleşme sürecinin sona erdiğini duyurdu ve zaten Cover koruması almış olan yVault mevduat sahiplerinin bundan etkilenmeyeceğini açıkladı.

Yukarıda belirtilen birleşme, ilk olarak Kasım 2020’de duyuruldu ve Cover, Yearn ürün paketi için kapsama sağlayıcısı olmayı amaçlıyordu. İki protokoldeki geliştiriciler, başlangıçtan beri birlikte çalışıyorlardı. O sırada Yearn Finance, iki taraf için de iş birliğinin doğal bir şekilde gerçekleştiğini bildirmişti.

Yearn Finance, Cover hack’inin ardından bu kararı vermiş olabilir

Birçoğu bu birleşimin sinerjisinin hem protokollerin hem de DeFi ekosisteminin kullanıcıları için yararlı olacağını tahmin ederken Cover’ın hacklenmesi, bu olumlu düşüncelere bir son verdi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Cover Protocol, 28 Aralık’ta saldırıya uğradı ve sonsuz bir coin basımı, COVER token’ının fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden oldu. Daha sonra Grap.Finance adlı “beyaz şapkalı” bir bilgisayar korsanı, hack’in sorumluluğunu üstlendi ve o sırada 3 milyon doları aşan tüm çalınan fonları iade etti.

Ancak olaydan sonra birçok kullanıcı Cover Protocol’e olan inancını kaybetti. Yearn Finance de protokole yönelik inancını kaybetmiş görünüyor. Proje, iş birliğinin sonlanmasının ardında ne olduğunu açıkça belirtmezken Yearn’ün kurucusu Andre Cronje, Twitter’da aşağıdaki açıklamaları yaptı:

“Şahsen, bunu görmek çok üzücü. Cover ekibine büyük saygım, güvenim ve inancım vardı. Dersimi aldım. Onlara bir daha güvenmeyeceğim.”

Duyurunun ardından COVER, sert bir düşüş yaşadı. Yazım sırasında %38’lik bir düşüş ile 572 dolardan işlem görüyor. Sabah saatlerinde 800 ve 900 dolar aralığında işlem görüyordu.

defi projesi yearn finance cover protocol ile ilisigini kesiyor cover sert dustu 0 TwVkS5fi

Bu sırada bazı kullanıcılar Yearn Finance’in bu kararını desteklediğini bildirdi. Birçok kullanıcı, Cover hack’inden zarar görmüştü.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu