Cyberpunk 2077’nin problemli çıkışı yüzünden CD Projekt Red’e dava açıldı

cyberpunk 2077nin problemli cikisi yuzunden cd projekt rede dava acildi fRGHgavF

cyberpunk 2077nin problemli cikisi yuzunden cd projekt rede dava acildi 0 gbrsHQL5

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red’in yaptığı bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 yaklaşık 2 hafta evvel çıkışını gerçekleştirdi fakat ne yazık ki oyun büyük meseleler ile çıktı, bilhassa eski jenerasyon konsollar tarafında. 

Oyunun bu sıkıntılı çıkışının akabinde da CD Projekt evvel özür diledi. Sonrasında da Sony, oyunu PlayStation Store’dan kaldırdı. Bu süreçte oyun ile ilgili art planda dönen birçok olay da gün yüzüne çıktı. En son da geçtiğimiz günlerde CD Projekt’e bir dava açılması için hazırlık yapıldığı açıklanmıştı.

Geçtiğimiz saatlerde de New York merkezli Rosen Hukuk Ofisi‘nun CD Projekt’e dava açtığı açıklandı. Ofis, davayı 16 Ocak – 17 Aralık 2020 tarihleri ortasında pay alanlar ismine açtığını açıkladı. Sebep ise daha evvel de belirtildiği üzere, “mali yarar sağlamak için yanlış beyanda bulunma”. Açıklamaya nazaran dava dün açılmış. 

Dava açılmasındaki sebepler genel olarak oyunun eski kuşak konsollarda çalışamaz halde olması. CD Projekt’in “Oyun tamamlandı.” diyerek palavra söylemesi. Daha da berbatı oyun çıkmadan sırf birkaç hafta evvel, oyunun eski kuşak konsollarda şaşırtan biçimde âlâ çalıştığı söylenmişti.

Rosen Hukuk Ofisi, davaya katılmak isteyen yatırımcıların ofis ile irtibata geçmesini istedi. Bu dava dışında New York Times’ın haberine nazaran Polonyalı birtakım yatırımcılar da tıpkı halde dava açmak için şu anda hazırlık yapıyor. Bu olaylar sonucunda CD Projekt’e ne olacak gerçekten merak ediyoruz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077’nin problemli çıkışı yüzünden CD Projekt Red’e dava açıldı