Cyberpunk 2077’nin birinci gün yaması ile farklı bir oyun karşımıza çıkacak

cyberpunk 2077nin birinci gun yamasi ile farkli bir oyun karsimiza cikacak NQcvRXJy

cyberpunk 2077nin birinci gun yamasi ile farkli bir oyun karsimiza cikacak 0 ttOXZlH4

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red’in yaptığı Cyberpunk 2077’nin çıkışına çok az bir müddet kaldı. Oyunun inceleme ambargosu da dün akşam saatlerinde kalktı ve şu anda oyun dünyasında konuşulan tek şey oyunun düzgün mi yoksa makus mü olduğu.

Oyunun yeterli yahut makus olması şahıstan şahsa elbette değişen bir durum lakin genel yorumlara bakıldığında büyük bir çoğunluğun oyunu sevdiğini söyleyebiliriz. Şu an için oyunda makus denebilecek tek şey oyun içi yanlışlar ve performans problemleri üzere duruyor. Bunlar da kestirim edebileceğiniz üzere güncelleme ile düzeltilecek şeyler. Tekrar de CD Projekt tarafından bir açıklama gelmesi rahatlatıcı.

Twitter üzerinden bir oyuncunun, oyunu geliştiren isimlerden Fabian Mario Döhla’ya mevcut meseleleri sorması üzerine geliştiriciden rahatlatıcı bir açıklama geldi. Söylediğine nazaran konsollarda gelecek güncelleme ile birlikte büsbütün farklı bir oyun sunulacak. Şu anda oyun basını hariç oyunu kimse oynamadığı için aslında olağan oyuncular için hiçbir şey fark etmeyecek. Çıkmamış bir oyun için bu kadar büyük karışıklık yaşanması da ziyadesiyle değişik. Bu oyunun ne kadar büyük bir kiteleye ulaştığını ve ne kadar heyecanla beklendiğini bizlere gösteriyor.

Tıpkı biçimde oyunun PC sürümüne gelecek birinci gün yaması ile bilrikte de birçok yanlışın düzeltileceği ve performans meselelerinin giderileceği söylendi. Oyunun içerik konusunda hiçbir zahmeti olmadığı esasen açık bir biçimde muhakkak. Oyun resmi olarak çıkmadığı için performans ve kusurlar için eleştirmek de pek yanlışsız değil. Oyunun resmi çıkış gününde hakikaten oyunu oynayamayacak yahut tat kaçıracak kadar performans sorunu olursa o vakit eleştiriyi hak ettiğini söyleyebiliriz.

Cyberpunk 2077 konsollarda 10 Aralık’ta Türkiye saati ile 00:00’da, PC ve Stadia için ise 03:00’da yayınlanacak.

Kaynakça https://www.gamesradar.com/cyberpunk-2077-is-a-different-game-after-console-update-says-cdpr-dev/ https://www.ign.com/articles/cyberpunk-2077-bugs-patch-day-1-ps5-xbox-series-x-pc

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077’nin birinci gün yaması ile farklı bir oyun karşımıza çıkacak