Cyberpunk 2077’nin aktüel satış sayıları açıklandı

cyberpunk 2077nin aktuel satis sayilari aciklandi KebOnY2f

cyberpunk 2077nin aktuel satis sayilari aciklandi 0 An61eCGZ

CD Project RED tarafından bugün yapılan resmi bir duyuruda Cyberpunk 2077’nin aktüel satış sayıları açıklandı. Resmi internet sitesinden yayınlanan rapora nazaran Cyberpunk 2077, 20 Aralık prestijiyle 13 milyon kopya satışını geride bıraktı. Bu sayıya dijital ve kutulu satışlardaki geri iadelerin de dahil edildiği belirtiliyor

Cyberpunk 2077’nin çıkışı bildiğiniz üzere oldukça çalkantılı geçti. Oyunun bilhassa de konsol tarafındaki görsel ve performans sıkıntıları bir müddettir gündemdeydi. Hatta Sony son olarak oyunu PS Store’dan kaldırarak satışlara büyük bir darbe vurmuştu. Fakat yaşanan tüm bu olaylara karşın Cyberpunk 2077’nin tekrar de fevkalade bir muvaffakiyete imza attığını görüyoruz. Yalnızca 10 günde 13 milyon adetlik satış hakikaten de inanılmaz bir iş.

Cyberpunk 2077 çıkış yapmadan evvel analistler oyunun birinci yılında 20 milyon adet satabileceğini kestirim ediyordu. Şu anki süratle devam ederse bu sayısı geçme ihtimali yüksek lakin tabi önümüzdeki devirlerde neler yaşanır bilemiyoruz. Çıkış devrindeki olaylar nedeniyle oyuncuların Cyberpunk 2077’den soğuma ihtimali de var. Yeniden de bunun çok büyük bir ihtimal olmadığı söylenebilir, önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan güncellemeler ve yeni jenerasyon konsollarla birlikte muhtemelen oyun yeniden peynir ekmek üzere satmaya devam edecek.

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077’nin aktüel satış sayıları açıklandı