Cyberpunk 2077’deki ışın izleme efektleri, DXR uyumlu her kartta etkin edilebilecek

cyberpunk 2077deki isin izleme efektleri dxr uyumlu her kartta etkin edilebilecek eegtGXBa

cyberpunk 2077deki isin izleme efektleri dxr uyumlu her kartta etkin edilebilecek 0 zchEyaUt

Son dakika kararıyla piyasaya çıkışı 10 Aralık tarihine ertelen Cyberpunk 2077’den yeni kuşak AMD RX 6000 kartlar için hoş bir haber geldi. Oyun, piyasa çıkışıyla birlikte Big Navi kartlarda da ışın izleme efektlerini destekleyecek.

Geçtiğimiz haftalarda geliştirici CD Projekt Red’in yaptığı ve oyunun çıkış yaptığında yalnızca NVIDIA kartlarda ışın izleme efektlerini destekleyeceği açıklaması da böylelikle geçerliğini yitirdi. Oyunun ışın izleme dayanağına yönelik açıklama, enteresan bir halde NVIDIA’dan Brian Burke aracılığıyla yapıldı

cyberpunk 2077deki isin izleme efektleri dxr uyumlu her kartta etkin edilebilecek 1 WnYy5LjQ

WCCFTech’e konuşan Burke, açıklamasında “Cyberpunk 2077, sanayi standardı DirectX ışın izleme API’sini kullanıyor. Bu teknoloji, DXR uyumlu her kartta kullanılabilir. Cyberpunk 2077’deki ışın izleme efektlerinin NVIDIA teknolojisiyle bir alakası yok” sözlerini kullandı.

Böylelikle yeni kuşak AMD kart satın almayı planlayan ancak Cyberpunk 2077’deki ışın izleme efektlerini oyunun çıkış yaptığı gün deneyimlemeyeceğini düşünen kullanıcılar için tasa edecek bir durum kalmadı.

cyberpunk 2077deki isin izleme efektleri dxr uyumlu her kartta etkin edilebilecek 2 acblqfhT

Birtakım kitlelerden “ölüm tehdidi” alacak kadar reaksiyon gören erteleme kararı, tahminen de bu yüzden hayata geçirildi. Bakalım, Cyberpunk 2077 performans yarışını hangi kadro önde tamamlayacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077’deki ışın izleme efektleri, DXR uyumlu her kartta etkin edilebilecek