Cyberpunk 2077’deki Bir Kusur, Tüm NPC’leri Silahlandırıyor

cyberpunk 2077deki bir kusur tum npcleri silahlandiriyor bN8Xtent

Hayranların gözünü yollarda bırakan Cyberpunk 2077, adetsız ertelemenin akabinde nihayet geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmüştü. Yanlışlar ve optimizasyon problemleriyle oyuncuları isimeta zahmetten çıkaran oyun, Night City’deki tüm NPC’lerin (Oyuncu olmayan karakter) silahlanmasına neden olan garip bir kusurla bir kere daha gündem oldu.

Tanınan Twitch yayıncısı ve YouTuber Dunkey, Twitch yayını sırasında oyunu doğal bir formda oynarken bu kusura rastladı ve etrafındaki tüm oyun içi karakterlerin ellerinde silah olduğunu fark etti. İşin berbat yanıysa NPC’lerin ellerinde daima bir silah olmasının amaçlanmaması zira NPC’ler, ellerini başlarına koymaya çalıştıklarında silahları yüzlerinin ortasından geçiyor ve epeyce saçma manzaralar ortaya çıkıyor.

Tıpkı yanılgıya rastlayanların adetsı bir oldukça yüksek:

cyberpunk 2077deki bir kusur tum npcleri silahlandiriyor 0

Reddit’te paylaşılan bu klibin akabinde birçok kullanıcı, emsal yanlışla karşılaştıklarını söylemeye kafalisimı. Hatta bir kullanıcı, tanınan Twitch yayıncısı LIRIK’in de tıpkı sıkıntıyla karşılaştığını ve rastgele ateş ettikten sonra NPC’lerin silahlarını bırakarak kaçmaya başladıklarını söyledi. Şayet oyunda bu türlü bir kusurla karşı karşıya kalırsanız, kısa yoldan güçlü olmanın yolunu buldunuz demektir çünkü NPC’lerin kaçarken mekane attıkları silahların satılabildiği söyleniyor.

Cyberpunk 2077’nin birinci gün güncellemesiyle oyundaki yanılgıların birçoğunun düzeltildiği söylense de hâlâ devam eden birtakım kusurlar mevcut. Bu sebeple Night City’de yürürken çok daha dikkatli olsanız yeterli edersiz zira başnıza gökten bir araba düşebilir yahut rastgele bir NPC durduk yere sizi öldürebilir.

Cyberpunk 2077, şu anda PC, PlayStation 4, Stisimia ve Xbox platformlarında oynanabiliyor; yeni jenerasyon konsol yükseltmeleriyse 2021 yılında piyasaya sürülecek. Buradaki irtibata tıklayarak Cyberpunk 2077’nin Steam sayfasına ulaşabilir, oyun hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve oyunu satın alabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077’deki Bir Kusur, Tüm NPC’leri Silahlandırıyor