Cyberpunk 2077’de Gülümseten The Office Göndermesi

cyberpunk 2077de gulumseten the office gondermesi

Uzun vakittir beklenen Cyberpunk 2077 sonunda çıktı ve çıkar çıkmaz da en çok oynanan oyunlar ortasına ismini yazdırdı. Oyunun imalcisi olan CD PROJEKT RED, oyunda bulabildiği her boşluğa bir gönderme mekanleştirdi.

Oyuncular da oyunda ilerledikçe bu sürpriz yumurtaları keşfediyor. Bunlardan en sonuncusu ise bir güldürü efsanesi olan The Office dizisine bir gönderme içeriyor. Bu gönderme dizinin Amerikan versiyonunu takip edenlerin gözünden kaçmıyor.

Meşhur sahneye gönderme

be9isim17436530778baba2ee33b20735b7c36c860

Night City sokaklarında gezerken bu sefer karşımıza The Office dizisinin bir sahnesi çıktı. Reddit’te Racketygecko isimli kullanıcı tarafından keşfedilen bu sürpriz yumurtada, bir misyon sonrası konuşmanın dizideki diyalog adım adım takip ettiği belirtildi.

Big Japan isimli yan misyon tamamlandıktan sonra V’nin yükünün ne olduğu ortaya çıkıyor. Aslında bir insan taşıyan V, bu kişiyi Dennis’e götürüyor. Dennis’in ise bir cerrah olan Haruyoshi’yi beklediğini öğreniyoruz.

Vazifeden sonra ortalıkta takılıp neden bu kişinin kurtarılması gerektiğine dair diyalogları dinlersek, Haruyoshi bizlere kazara Tyger Claw işverenini ameliyatta öldürdüğünü ve akabinde Amerika’ya geldiğini söylüyor. Buradaki diyalog, ufak ayrımlar dışında dizinin 6. dönemindeki Happy Hour kısmındaki konuşmanın birebiri.

Cyberpunk 2077 göndermelere doymuyor

CDPR, oyuna pek çok gönderme alanleştirmişti. Bunlar ortasında Half-Life 3 latifesi üzere çeşitli dikkat cazibeli espiriler de alanleştirilmişti. Yayınlanır yayınlanmaz en kafaarılı çıkış yapan tek oyunculu oyun olmayı başaran Cyberpunk 2077, Steam’de birebir anda en çok oyuncunun oynadığı tek oyunculu imal olmayı da kafaarmıştı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077’de Gülümseten The Office Göndermesi