Cyberpunk 2077’de Gülmekten Kırıp Geçiren Kusurlar

cyberpunk 2077de gulmekten kirip geciren kusurlar 2PzL3heK

CD PROJEKT RED’in uzun müddettir üstünde çalıştığı Cyberpunk 2077, geçtiğimiz günlerde oyuncularla buluştu. Birçok kişi tarafından sabırsızlıkla beklenen oyun, daha çok barındırdığı yanlışlarla gündeme geldi ve gelmeye de devam ediyor.

PC, PlayStation 4 ve Xbox için çıkan PlayStation 5 ve Xbox Series X / Seresi S’te de geriye dönük uyumluluk sayesinde oynanabilen oyun, bilhassa konsol tarafında oyuncularına büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Lakin kimi bu yanlışlara sinirlenmeyi bırakan kimi oyuncular, yanılgıların “keyfini çıkarmaya” başladı.

Cyberpunk 2077 için başlatılan #Cyberbug2077 etiketi

()

Çeşitli çökmeler ve yanlışlarla karşılaşan oyuncular, bu kusurlara sonlanma evresini geçtikten sonra bunlarla eğlenmeye bile başlisimılar. Oyuncular, Cyberpunk 2077’de karşılaştıkları bu yanılgıları #Cyberbug2077 etiketiyle birlikte toplumsal medya platformlarında paylaşmaya kafalisimılar.

2012 yılında duyurulan, yıllardır üstünde çalışılan ve bu yıl içerisinde de birçok defa ertelenen oyunun bu kisimar kusurlu ve hatta konsollarda neredeyse oynanamaz durumda olmasında kimin suçlanacağı da biraz başları karıştırabiliyor aslında.

Oyun için 60 dolar veren, Türkiye’de PC sürümü için 249 TL, PlayStation sürümü için 459 TL veren oyuncuların bu kusurlar ve çökmelerden şikâyet etme hakkı sonuna kisimar bulunuyor. Fakat CD PROJEKT RED çalışanlarının da oyunu yetiştirmek için epeyce ağır halde çalıştığı da ortaya çıktı. Pekala, oyuncular kimi suçlamalı?

Burada suçlanabilecek iki cephe bulunuyor: geliştirici stüdyonun karar merciindeki yöneticiler ve stüdyoya oyunu çıkarması için baskı yapan “toksik” hayranlar. Stüdyo, oyunun bitiş tarihi için daha gerçek bir takvim çıkarsa ya da birtakım hayranlar oyunun çıkışı için stüdyoya baskı yapmasa tahminen biraz daha geç çıkacaktı lakin bu çeşit mağduriyetler yaşanmayacaktı.

Olağan sonuç olarak oyun yanlışlarıyla birlikte çıktı ve bizlere de en azından bu yanlışlarla eğlenmek kalıyor. İşte #Cyberbug2077 etiketiyle paylaşılan komik kusurlar:

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077’de Gülmekten Kırıp Geçiren Kusurlar