Cyberpunk 2077, PS5 İçin Bağımsız Olarak Satışa Çıkabilir

cyberpunk 2077 ps5 icin bagimsiz olarak satisa cikabilir Scla2mnd

Oyunseverlerin yıllardır büyük bir heyecanla bekledikleri Cyberpunk 2077 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Oyuncular, bu oyunun birinci olarak PlayStation 4 için çıkacağını düşünürken, oyunun PlayStation 5 için de direkt piyasaya sürüleceğini düşündürten bir hadise yaşandı. Reddit üzerinden servis edilen hadise hem PlayStation 5‘i hem de Cyberpunk 2077’yi bekleyen oyuncuları heyecanlandırdı.

CD Projekt RED, geçtiğimiz devirlerde yaptığı açıklamalarda oyunun evvel PlayStation 4 için piyasaya sürüleceğini, 2021 yılı içerisinde de PlayStation 5 için ücretsiz yükseltme imkanı sunulacağını açıklamıştı. Lakin Avrupa’da bir teknoloji mağazasının önüne asılan pankart, oyunun muhtemelen lansmanla birlikte PlayStation 5 için de bağımsız olarak piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

İşte bir mağazaya asılan o Cyberpunk 2077 pankartı

cyberpunk 2077 ps5 icin bagimsiz olarak satisa cikabilir 0 HD8dtULi

Üstteki pankart, Cyberpunk 2077’nin ikonikleşmiş bir imajını içeriyor. Bu görselin üzerindeki yazılarda ise oyunun 19 Kasım‘da piyasaya sürüleceğini, Xbox One, PlayStation 4, PC ve Google Stisimia için de oynanabilir olacağını gözler önüne seriyor. Lakin bu ibarelerin çabucak altında daha küçük puntolarla yazılmış bir ibare daha görüyoruz. Bu ibarede, “Plays great also on Xbox Series X and PS5” yani “PlayStation 5 ve Xbox Series X’te de mükemmel oynanıyor.” yazıyor.

Anlaşılan o ki CD Projekt RED, oyuncuların PlayStation 5 ya da Xbox Series X için Cyberpunk 2077’yi beklemelerini istemiyor. Lakin bugüne dek yapılan tanıtımlarda bu oyunu hiçbir vakit, yeni jenerasyon oyun konsollarında görme imkanımız olmamıştı. Şirket, önümüzdeki günlerde Xbox Series X ya da PlayStation 5’de oynanan Cyberpunk 2077’yi gösterebilir üzere görünüyor.

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077, PS5 İçin Bağımsız Olarak Satışa Çıkabilir