Cyberpunk 2077 PC performans testleri ve oynanış mühleti

cyberpunk 2077 pc performans testleri ve oynanis muhleti

cyberpunk 2077 pc performans testleri ve oynanis muhleti 0 SD22UPfZ

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red’in yaptığı Cyberpunk 2077, birkaç gündür basın tarafından oynanabiliyor. Ön sipariş veren oyuncular da şu anda ön yükleme yapabilir. Basın kuruluşları oyunu oynmaya başlayınca da tüm bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Oyunun incelemelerine genel olarak bakıldığında, oyunun yeterli olduğunu lakin hala yanılgılar içerdiğini görüyoruz. Elbette birinci gün yayınlanacak olan yamadan sonra oyunu bir sefer daha kıymetlendirmek gerek. Lakin şu an için oyunda oyun içi kusurların olduğunu ve performans konusunda kahırlar olduğunu söyleyebiliriz.

Performans testlerine geçmeden evvel oyunun oynanış müddetinden de bahsedelim zira bir öbür eleştirilen bahis da o. Oyunun yalnızca ana kıssasını oynamanın yaklaşık 20 – 30 saat sürdüğü söylenmiş genel olarak. Ortalama düzeyde yan misyon yapıldığında bu mühlet 40 – 50 saatlere çıkıyor. Lakin oyunu büsbütün bitirmeye çalıştığınızda 100 saati bulduğu hatta geçtiği söylenmiş. Ayrıyeten oyunun çok detaylı olduğu, ana kıssa mühletinin oyunu keşfetmeye yetmediğini de birçok editör aktarmış.

PC Performans Testleri

Paylaşılan performans testlerine nazaran oyunun şu anda bariz bir biçimde performans problemleri olduğunu söylemek gerek. CD Projekt Red’in açıkladığı sistem ihtiyaçları ve FPS beklentisi şu anda karşılanmıyor. Aşağıda oyun için paylaşılan detaylı sistem ihtiyaçlarını bulabilirsiniz.

cyberpunk 2077 pc performans testleri ve oynanis muhleti 1 4sbCZ7pu

Yüksek donanımlı sistemlerde oyunun yeterli çalıştığını aslında yeniden görebiliyoruz lakin düşük donanımlarda beklenenden çok daha düşük bir performans gözüküyor. Bilhassa GTX 1060 6GB, 1920×1080 Medium ayarlarda 40 FPS’i geçemiyor. Aşağıdaki galeriye bakarak Tom’s Hardware isimli sitenin performans testlerini görebilirsiniz. Görsellerin sol üst tarafında testin hangi ayarlarda yapıldığı yazıyor. Birinci gün yaması ile birlikte ya da ileride gelebilecek yama ile birlikte de daha uygun optimize edilmiş bir oyun ve daha yüksek FPS’leri görebileceğimizi hatırlatalım.

Kullanılan ekran kartlarını da tabloda görebilirsiniz. Test edilen sistemin geri kalan modülleri şu halde:

Intel Core i9-9900K
MSI MEG Z390 Ace
Corsair 2x16GB DDR4-3600 CL16
XPG SX8200 Pro 2TB
Seasonic Focus 850 Platinum
Corsair Hydro H150i Pro RGB
Phanteks Enthoo Pro M

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 PC performans testleri ve oynanış mühleti