Cyberpunk 2077, Metacritic’te Sınıfta Kaldı

cyberpunk 2077 metacriticte sinifta kaldi EyZUk9V9

Cyberpunk 2077, sayısız gecikme ve uzun süren bir bekleyişin akabinde nihayet geçtiğimiz günlerde oyuncuların beğenisine sunuldu. Ön sipariş adetlarıyla rekor kıran oyun, birçok kişinin beğenisini kazansa da eleştirenlerin sayısı da hiç az değil. Oyuna gelen tenkitlerin ortak noktasıysa yanılgılar ve optimizasyon meseleleri.

Birçok kıymetlendirme kuruluşundan tam puan alan Cyberpunk 2077 için PC tarafında işler biraz daha yolunda görünürken konsol tarafındaysa oyuncuların pek de şad olmisimığı söylenebilir. O denli ki oyuncuların bu memnuniyetsizliği, Metacritic kullanıcı puanlarına da yansımış durumda ve oyunun konsol puanları şu anda mekanlerde geziyor.

Cyberpunk 2077’nin konsol sürümleri, Metacritic kullanıcı puanlarında sınıfta kaldı:

cyberpunk 2077 metacriticte sinifta kaldi 0 WiwRlFRb

Bu yazının yazıldığı tarih prestijiyle Cyberpunk 2077 PS4 sürümü için Metacritic’te yaklaşık 3 bin kullanıcı incelemesi bulunuyor. PlayStation tarafındaki genel ortalamaysa 2,4. Bir öteki konsol platformu olan Xbox One tarafına geçtiğimizde inceleme adetları burada biraz daha düşük ve yaklaşık bin kişi oyunu puanlamış durumda. Ortalama puansa 2,9.

Öte yandan PC tarafına bakacak olursak yapılan 6373 inceleme sonucu Cyberpunk 2077’nin kullanıcı skoru 6,4 olarak belirlenmiş durumda. Bu da konsol oyuncularının yaşadığı optimizasyon sıkıntılarının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

cyberpunk 2077 metacriticte sinifta kaldi 1 lqOu6lIk

Şu anda birçok kişi, Cyberpunk 2077’yi ‘oynanamaz’ olarak nitelendiriyor ve CD PROJEKT RED’i oyunu bu durumdayken piyasaya sürdüğü için topa tutuyor. Oyundaki yanlışların ve optimizasyon meselelerinin ayrımında olan Polonya merkezli oyun geliştiricisiyse oyunu daha stabil ve oynanabilir hale getirebilmek için ağır gayret sarf ediyor.

Cyberpunk 2077, şu anda PC, PlayStation 4, Stadia ve Xbox platformlarında oynanabiliyor; yeni jenerasyon konsol yükseltmeleriyse 2021 yılında piyasaya sürülecek. Burisimaki kontağa tıklayarak Cyberpunk 2077’nin Steam sayfasına ulaşabilir, oyun hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve oyunu satın alabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077, Metacritic’te Sınıfta Kaldı