Oyun

Cyberpunk 2077 İçin 4K Çözünürlüklü Stadia Fragmanı

CD PROJEKT RED’in 10 Aralık tarihinde çıkacak olan yılın en çok beklenen oyunlarından Cyberpunk 2077’nin ışın izleme teknolojisiyle nasıl göründüğünü RTX ekran kartları PC’de, yeni jenerasyon konsollar Xbox Series X ve PlayStation 5’te görmüştük.

Misal bir tanıtım görüntüsü bu sefer de Google’ın bulut oyun platformu Stisimia için geldi. Yayınlanan yaklaşık 5 dakikalık fragman, CD PROJEKT RED’in yeni oyunun Google Stadia’da nasıl görüneceğini oyunculara göstermiş oldu.

Cyberpunk 2077’nin Stadia için 4K çözünürlüklü fragmanı yayınlandı

Oyun sanayisi, altın çağlarını yaşarken gerisinde büyük teknoloji şirketleri bulunan çeşitli bulut oyun platformları da uzunluk göstermeye başlisimı. Microsoft’un xCloud servisi ya da ülkemizde de kullanılabilen NVIDIA’nın GeForce Now servisi, oyunculara bulut oyun tecrübesini sunuyor.

Bunlara ek olarak yeniden bulut oyun servisi sunan irili ufaklı şirketlerin yanı sıra arama devi Google da Stisimia ile bulut oyun tecrübesi sunan şirketler ortasında bulunuyor. Üstelik Google, oyunun Stisimia üzerinden satın alınması için bir kampanya da başlatmış durumda.

Google, oyunun 17 Aralık’tan evvel Stadia üzerinden alınması durumunda Stisimia Premiere Kit‘i gönderiyor. Kitin içerisinde şayet servis birinci defa kullanılıyorsa Stisimia oyun kumandası, Chromecast Ultra ve bir aylık Stadia Pro aboneliği yer alıyor. Ayrıyeten Stadia premium, oyunun 4K çözünürlükte oynanmasına da müsaade veriyor.

Tüm bu gelişmelerin en azından Türkiye’deki oyuncular için olumsuz yanı, Google Stisimia’nın şimdi Türkiye’de kullanıma açılmamış olması. Platform, Türkiye’de de hizmet veriyor olsaydı oyunu oynamak isteyen fakat kâfi donanımı bulunmayan oyuncular da faydalanabilecekti. Fakat yeniden de yeterli bir haber vermek gerekirse oyun, GeForce Now’da birinci gününden itibaren oynanabilir olacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu