Cyberpunk 2077, Dolandırıcıların Yeni Aracı Oldu

cyberpunk 2077 dolandiricilarin yeni araci oldu yHugSbe7

Yılın en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan ve satış sayılarıyla üretimcisinin yüzünü güldüren Cyberpunk 2077‘nin dolandırıcılara gereç olduğunu söylemek pek de şaşırtan olmaz muhtemelen. Milyonlarca oyuncunun beklediği bu türlü bir oyun, natürel ki dolandırıcılar için de araç oluyor.

Kaspersky’daki uzmanlara nazaran yılın en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Cyberpunk 2077, oyunculardan faydyermak isteyen dolandırıcılar için bir yem misyonu görüyor. güvenlik şirketi, bu cins hatalıların ve dolandırıcıların oyuncuların paralarını ve ferdî bilgilerini çalmak için çeşitli yollar deneyebileceğini lisana getiriyor.

Cyberpunk 2077 dolandırıcılıklarına dikkat

cyberpunk 2077 dolandiricilarin yeni araci oldu 0 41g5ASnD

Aslında Cyberpunk 2077 ile dolandırıcılık teşebbüsleri şimdi yeni bir şey değil. Şimdi oyun çıkmadan oyunla ilgili dolandırıcılık teşebbüsleri kafalamıştı. Kaspersky, Ocak 2020 ile Kasım 2020 tarihleri ortasında şimdi yayınlanmamış olan oyunu taklit eden 3.300’den fazla dolandırıcılık teşebbüsü tespit ettiğini açıkladı.

Bu dolandırıcılık teşebbüsleri ortasında, oyun şimdi resmen yayınlanmadan indirme bahtı sunduğunu sav eden internet siteleri bulunuyor. Techradar’da yer alan habere nazaran buralardan indirilenler hayli gerçekçi üzere gözükse de rastgele bir oyun belgesi indirmiyor. Suram yapmak için biraz bekledikten sonra kullanıcıdan lisans anahtarı istiyor.

cyberpunk 2077 dolandiricilarin yeni araci oldu 1 8hWiBPwH

Daha sonrasında kullanıcılara bu lisans anahtarının düzenlenen bir araştırmayı doldurularak elde edilebileceği söyleniyor. Bu kelamda araştırmisima da kullanıcının e-posta isimresi ya da telefon numarası üzere bilgilerin girilmesi isteniyor. Kullanıcı, bu süreci de mekanine getirip oyunu oynamak istediğinde bu sefer de DLL belgesinin eksik olduğuna yönelik bir ihtar veriyor.

Kaspersky güvenlik Uzmanı Anton Ivanov, oyunculara yaptığı ihtarda, oyunu emniyetli kaynaklardan satın almaları ve indirmeleri gerektiğini söyledi. Biz de okuyucularımızı bu çeşit dolandırıcılıklara dikkat etmeleri konusunda uyaralım.

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077, Dolandırıcıların Yeni Aracı Oldu