CS:GO’da Ek Yazılıma İhtiyaç Duymayan Wallhack Keşfedildi

csgoda ek yazilima ihtiyac duymayan wallhack kesfedildi

Çevrimiçi oyunlardaki en hudut bozucu hilelerin başında ‘wallhack’ gelir. Rakiplerin duvar, kaya üzere pürüzlerin ardında dahi apaçık görülebilmesini sağlayan bu hile, kazanmak için hile yapmaktan diğer dermanı olmayan yeteneksiz oyuncuların en büyük yardımcılarından.

Hileciler, wallhack üzere çeşitli hileleri elde etmek için yasa dışı yazılım satışları gerçekleştiren web sitelerini ziyaret ediyorlar ve tek seferlik ödemeler ya da aylık abonelik sistemleriyle yegane silahları olan hilelerine kavuşuyorlar. Pekala CS:GO’da hile yapmak için hiçbir ek yazılıma gereksiniminiz olmisimığını söylesek? En azından kısa bir müddet önceye kadar durum böyleydi.

csgoda ek yazilima ihtiyac duymayan wallhack kesfedildi 0

DepoSit adli YouTube kanalı, hileyi bir ‘yasal wallhack’ olarak nitelendiriyor. Kelam konusu hileyi birinci kere 2019’da keşfettiğini belirten oyuncu, ortadan bir yıla yakın bir mühlet geçtikten sonra hileyi tekrar denediğini ve kafaarılı olduğunu, yeni Valve’ın ortadan geçen müddette bu hileyi mümkün kılan açığı kapatmadığını söz ediyor.

Motherboard, kelam konusu hileyi şahsen denediğini ve işe yaradığını onayladığını bildirdi. Ayrıyeten YouTuber Gabe Follower, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda hilenin nasıl kullanılabileceğini ve nasıl var olduğunu da isimım adım açıklisimı. Lakin Gabe, bunu gerçekleştirmeden evvel durumu Valve’a bildirdi ve Valve, oyundaki açığı giderdi.

csgoda ek yazilima ihtiyac duymayan wallhack kesfedildi 1 cifcJA66

Gabe’in açıklamasına nazaran hile, gölgelendirici önbelleğindeki bir kusurdan kaynaklanıyor ve komut penceresine bir kod girdikten sonra küçük bir ayar değişikliği, oyun belgelerinin bütünlüğünü bozarak hileyi mümkün kılıyor. Üstelik kelam konusu hilenin bir diğer Valve oyunu olan Team Fortress 2’de de kullanılabildiği, 2011 tarihli bir görüntü ile ortaya çıktı.

CS:GO'daki yasal wallhack'in görüntüsü

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

CS:GO’da Ek Yazılıma İhtiyaç Duymayan Wallhack Keşfedildi