Çok Sayıda Tahmini Tutan Analist, Altın Tahminlerini Açıkladı!

cok sayida tahmini tutan analist altin tahminlerini acikladi vZAgrDm8

Altın piyasası, fiyatların kısa süre önce yükselmesi nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Ancak bir analist, yatırımcıları piyasanın biraz istikrarsız göründüğü ve altın piyasasında istikrara odaklanmak gerektiği konusunda uyarıyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia analisti Mike McGlone, altın tahminlerini açıklıyor.

Bloomberg Intelligence analisti: Değerli metallere talep artabilir

Küresel ekonomi ciddi bir arz sıkışıklığı ve artan taleple karşı karşıya kaldığından, ana metal önemli bir arz/talep dengesizliği yaşıyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia analisti Mike McGlone, konuya yönelik şunları söylüyor:

Hızla gelişen teknoloji ve daha temiz enerji dünyasında metaller tüketici fiyat endeksinden daha iyi performans göstermeye devam etmelidir. Fosil yakıtlar yerini teknolojiye bırakıyor, bu da metallere olan talep anlamına geliyor. Mart ayı yüksek kaliteli bakır vadeli işlemleri şu anda pound başına 4 doların üzerinde işlem görüyor ve 10 yılın en yüksek seviyesine yakın. 

cok sayida tahmini tutan analist altin tahminlerini acikladi 0 QXEmKahM

Mike McGlone: Altın fiyatı güçlü bir destek buldu

Mike McGlone’a göre, değerli metal geçen hafta yedi ayın en düşük seviyesine düştükten sonra güçlü bir destek buldu. Mike McGlone, konuya yönelik şunları söylüyor:

Bizim görüşümüze göre, 2021 performans puan kartımızın en üstündeki bakır, alt kısımdaki altın karşısında bir miktar geri dönüş riskini artırıyor. Hisse senedi piyasasındaki rallinin biraz normalleşmesi, altın’ın etrafındaki iyi destekten kurtulmasının başlıca potansiyel itici gücüdür. 1.760 dolar… Altın ve gümüş, artan borç/GSYİH oranları ve niceliksel genişleme seviyeleri aracılığıyla sağlam bir temel yoluyla faydalarını arttırıyor.

Usta analist: Altın boğa piyasasının daha dayanıklı olduğunu görüyoruz

Mike McGlone, altın fiyatlarını yönlendiren kritik unsurun tahvil getirileri olduğunu söyledi. ABD 10 yıllık tahvillerinin getirileri şu anda %1.4’ün üzerinde bir yılın en yüksek seviyesinde işlem görüyor. Mike McGlone, %1.5’in kritik bir direnç seviyesini temsil ettiğini ve altın piyasası için bunun iyi bir test olacağını söyledi. Mike McGlone, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın boğa piyasasının, bakır için birincil destek olan talebe dayalı, virüs sonrası iyileşme için yaptığımız iyimserlikten çok, benzeri görülmemiş küresel borç-GSYİH ve niceliksel genişlemenin arkasında daha dayanıklı olduğunu görüyoruz.

cok sayida tahmini tutan analist altin tahminlerini acikladi 1 QuF7VJ6j

İşte Bloomberg analisti Mike McGlone’nun başarılı tahminleri

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve doğru bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve analist bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleri de mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında görüldü. Usta analist bu tahmininde de başarılı oldu.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Çok Sayıda Tahmini Tutan Analist, Altın Tahminlerini Açıkladı!