Coinbase, Halka Arzını Nisan Ayına Erteledi

coinbase halka arzini nisan ayina erteledi 1l6UvNA7

Dünyanın en tanınan kripto para borsalarından birisi olan Coinbase 68 milyar dolarlık halka arzını Nisan ayına erteledi. ABD borsası, ülkede halka sunulan birinci kripto para işletmelerinden birisi lakin planlar şimdilik ertelendi. Ertelenmenin nedeniyle alakalı şimdi bir açıklama yapılmadı.

ABD merkezli kripto borsası Coinbase, Bloomberg’in haberine nazaran direkt listelemesini Nisan ayına erteledi. Birtakım analistlere nazaran borsanın bedeli 68 milyar doların üstünde, kimi kripto para savunucuları ise gerçek kıymetinin 100 milyar doların üzerinde olduğuna inanıyor. Coinbase, kimileri tarafından yasal statüsü ve ülkedeki erişimi göz önüne alındığında kripto para alanındaki en tanınmış oyunculardan biri olarak kabul ediliyor.

Coinbase, geçen ayki evraklara nazaran, özel piyasada süreç gören paylarının ortalama 343 dolar fiyatla süreç gördüğünü söyledi. 30 Eylül’de sona eren devirde, paylarının 5,3 milyar dolarlık bir değerleme ile pay başına ortalama 28 dolar süreç gördüğü biliniyor.

Rapora nazaran 68 milyar dolarlık değerleme, New York Borsası ana şirketi Intercontinental Exchange Inc (ICE), Nasdaq Inc ve London Stock Exchange’den daha büyük. Lakin vadeli süreç borsası operatörü Chicago Mercantile Exchange (CME) Group’tan 4 milyar dolar daha az.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Coinbase, Halka Arzını Nisan Ayına Erteledi