Genel

Çinli Lynk & Co’dan yeni elektrikli araba konsepti: Zero

Çinli otomotiv devi Geely’nin bünyesinde bulunan Lynk & Co, yeni araba konsepti Zero üzerindeki örtüyü kaldırdı. Lynk & Co Zero, önümüzdeki günlerde başlayacak Pekin Milletlerarası Araba Fuarı’nda sergilenecek.

Geely’nin Sustainable Experience Architecture (SEA) platformu üzerine inşa edilen elektrikli araba konsepti Lynk & Co Zero, markanın yakın gelecekte piyasaya süreceği bir seri üretim modelinin ön gösterimi olarak karşımızda. Ayrıntılar şimdi muhakkak değil lakin Zero’nun şirketin İsveç’in Göteborg kentindeki stüdyosunda tasarlandığını biliyoruz.

Lynk & Co Zero’nun dizaynına baktığımızda, genel itibariyle 03 Sedan’ın hatchback versiyonu üzere göründüğünü söylemek mümkün. Lakin ayrıntılara indiğimizde kapalı bir panelden oluşan ızgara kısmı, saklı kapı kolları ve tekrar tasarlanan tamponlar üzere farklı dinamiklerle karşılaşıyoruz. Ayrıyeten aerodinamik odaklı gövde ve jant tasarımı, uzunluktan boya uzanan LED stoplar ve bagaj spoyleri de Zero’yu öne çıkaran ayrıntılar ortasında.

cinli lynk codan yeni elektrikli araba konsepti zero 0 YkmWqWHB

Lynk & Co’nun iç yerini gösteren net bir fotoğraf yok ama cam tavan üzerinden çekilen manzara bu alana ufak bir bakış atmamıza müsaade veriyor. Dış tasarım 03 Sedan’ı andırsa da iç taratfa orijinal bir tasarım kelam konusu. Dokunmaya hassas tuşlara sahip üç kollu altı düz direksiyon ve yüzer ekran olarak tabir edilen büyük bir bilgi-eğlence ekranı bu alanda göze çarpan ayrıntılardan. Orta konsolda ise vites topuzu yerine küçük bir anahtar ve onun ilerisinde kablosuz akıllı şarj ünitesi olması mümkün bir alan mevcut.

Lynk & Co, şimdi markanın ikinci konsepti olan Zero’yu “markanın nasıl elektrikli araç pazarının başkanı olacağını gösteren bir birinci bakış” olarak tanımlıyor. Aracın teknik ayrıntıları dahil başka tüm özellikleri Pekin’deki fuarda açıklanacak lakin Lynk & Co’nun belirttiğine nazaran konsept önümüzdeki yıl üretim bandına çıkacak ve NEDC’ye nazaran 700 kilometre menzile sahip olacak. Seri üretim modelinin over-the-air (OTA) güncelleme takviyesine sahip olacağı ve 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyenin altında tamamlayacağı da markanın verdiği bilgiler ortasında.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu