Çin’de Üretilen Dev Izgaralı Çakma BMW 7

cinde uretilen dev izgarali cakma bmw 7

BMW’nin son yıllardaki dizaynlarında daha büyük ızgaralar görüyoruz. Her ne kadar bu tasarım alışılmadık olsa da X7 SUV, 7 Serisi, yeni 4 Serisi, tartışmalı İX amiral gemisi elektriklileri derken çabucak her modelde karşımıza çıkıyor.

Genel olarak bu dizaynın aracın hava almasını sağlaması amaçlanıyor. Yeni bir otomobil olan Çin imali Hongqi H9 ise BMW 7 serisinin isimeta parodisi üzere duruyor. Çünkü bu aracın ızgarası gülünç halde yüksek.

BMW 7’ye ziyadesiyle benzeyen araç

cinde uretilen dev izgarali cakma bmw 7 0 rpFMTA8R

Hongqi H9 lüks sedan, yakın vakitte Çin Halk Cumhuriyeti’nde satışa çıktı. BMW 7 Serisi ile büyük benzerlik gösteren araç, orijinalinin daha kaslı bir hali olarak göze çarpıyor. Aracın ön ızgarası kaputa kisimar yükseliyor.

İki arabain yanyana geldiği manzaralarda ise iki ızgara ortasındaki farklar ortaya çıkıyor. BMW ızgarası daha geniş olsa da Hongqi daha yüksek ızgarasıyla öne çıkıyor. Çinli aracın ön ızgarası kaputun üstüne kadar uzanmasıyla dikkat çekiyor.

Araçların karşılaştırıldığı fotoğraflar Car News China tarafından bir garajda görüntülendi. Araçlar ortasındaki benzerlik epeyce dikkat çekti. H9 genel olarak daha yüksek ve daha büyük gözüken bir otomobil olarak öne çıktı.

Taklidi aslını geçebilir mi?

cinde uretilen dev izgarali cakma bmw 7 1 1dTEJNW2

Hongqi H9’un farlarının LED aydınlatma ile ızgaranın etrafından dolaştığı ve matris farlara bağlandığı görülüyor. Bu da kopya arabanın özgününden daha güzel bir manzaraya sahip olduğunu düşünenlerin ortaya çıkmasına önayak oldu.

Motor manasında ise Çin imali otomobil, rakibinin yanına bile yaklaşamıyor. BMW 7 serisinin turboşarjlı 3,0 litrelik V8 motor, çift turbolu 4,4 litrelik V8 motor ve çift turbo 6,6 litrelik V12 motor seçenekleri var. En sonuncu motor 601 beygir güç üretiyor. Çinli arabada ise 2 litrelik turboşarjlı 4 silindirli motor bulunuyor ve 252 beygir güç üretiyor. Daha güçlü olan süperşarjlı 3,0 motoru ise 272 beygir gücüne erişebiliyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Çin’de Üretilen Dev Izgaralı Çakma BMW 7