Christopher Nolan, Warner Bros.’un sinemaları internette yayınlama kararından hiç şad değil

christopher nolan warner brosun sinemalari internette yayinlama kararindan hic sad degil Ck5GfFRB

christopher nolan warner brosun sinemalari internette yayinlama kararindan hic sad degil 0 1zXlj5UJ

Salgın devrinde birçok sinemanın imal etabı durduruldu ve sinemalar ertelendi. Bu yüzden salgının, sinema bölümünü ziyadesiyle etkilediğini söylemek mümkün. Bilhassa büyük stüdyolar bu durumdan en çok etkilenen stüdyolar oldular zira gişe beklentileri büyük olduğu için sinemalarını bu türlü bir periyotta vizyona sokmak istemediler. Uzunca müddet arkası gerisine gelen erteleme haberlerinden sonra Warner Bros., cesurca bir karar aldı. 2021 yılında yayınlanacak olan tüm sinemalarını ve Wonder Woman 1984’ü sinemalarla tıpkı gün internette de yayınlayacaklarını duyurdular.

Bu karar elbette birçok izleyiciyi sevindirdi. Salgın sebebiyle neredeyse hiç yeni sinema çıkmıyor. Çıktığı vakit da beşerler sinemalara gitmeye çekiniyor. Bu yüzden isteyenlerin tekrar sinemada izleyebilmesi, gitmeye çekinenlerin de konutundan izleyebilmesi pek hoş bir durum. Lakin bu durum ne yazık ki korsan üzere bir şeyin önünü de ziyadesiyle açıyor. Direktörler ise bu durumdan pek de mutlu değil.

Salgın esnasında yayınlanan en tanınan sinema olarak tarihe geçen Tenet, yani Christopher Nolan’ın son sineması, vizyona girdi lakin beklenilen gişe başarısı elde edilemedi. Chistopher Nolan; sinemasının sinemalarda yayınlanması, dijital olarak yayınlanmaması konusunda ziyadesiyle efor harcamıştı. Artık bu yeni duruma en çok reaksiyon gösteren isimlerden biri de o. Christopher Nolan geçtiğimiz saatlerde Warner Bros.’un bu kararı ile ilgili “Sektörün en uygun sinema üretimcileri ve en değerli yıldızlarından birkaçı geçtiğimiz gece evvel dünyanın en uygun stüdyosuyla çalıştıklarını düşünerek uyudular fakat uyandıklarında aslında dünyanın en berbat görüntü akış platformu için çalıştıklarını öğrendiler.” dedi.

Tek reaksiyon Nolan’dan da gelmedi. Şimdi resmi bir açıklama olmasa da Warner Bros.’un en değerli sinemalarından olan, olağanda bu yıl vizyona girmesi beklenen lakin 1 yıl ertelenen Dune sinemasının direktörü Denis Villeneuve’ün de bu karardan hiç hoşnut olmadığı söyleniyor. Direktörler dışında birtakım ajanslardan da reaksiyonlar geliyor. Genel olarak verilen kararın çok yanlış olduğu söyleniyor. Ayrıyeten ajansların artık birinci tercihlerinden birinin Warner Bros. olmayacağı söyleniyor.

Tüm bu yansıların akabinde da WarnerMedia CEO’su Jason Kilar “Bu karar izleyiciler için verildi ve önceliklerimizin müşteriler olmasını sağlarsak bölüme öncülük ederiz.” açıklamasında bulundu.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Christopher Nolan, Warner Bros.’un sinemaları internette yayınlama kararından hiç şad değil