Christopher Nolan, sinemalarının olası oyun uyarlamaları hakkında konuştu

christopher nolan sinemalarinin olasi oyun uyarlamalari hakkinda konustu XmGAHMRg

christopher nolan sinemalarinin olasi oyun uyarlamalari hakkinda konustu 0 dF5uR8yr

Sinema tarihinin en kıymetli sinema yapımcılarından birisi olarak gösterilen Christoper Nolan, oyun dalına de adım atabilir üzere duruyor. Game Awards imalcisi Geoff Keighley ile bir röportaj gerçekleştiren ünlü direktör, sinemalarının oyun uyarlamaları yapılmasına konusuna ‘kesinlikle ilgi duyduğunu’ söyledi.

Nolan,”Geçmiş yıllarda sinemaların kimilerinin oyun uyarlamalarını yapmayı düşündüğümüz oldu. Bir projede aslında hayli ilerlemiştik de. Lakin işin içine biraz girince şunu anlıyorsunuz: Sinema yapmak çok komplike ve uzun vakit isteyen bir iş. Oyun yapmaksa daha da komplike ve daha da uzun sürüyor.” sözlerini kullandı. Keighley ve Nolan’ın sözlerine nazaran bilhassa de Inception’ın az daha bir oyun uyarlamasının yapılacakmış.

Kendisini büsbütün sinemalara adadığı için görüntü oyun uyarlamaları üzere mevzulara fazla vakit bulamadığını belirten Nolan,“Video oyun sektöründe sadece lisanslı bir oyun yapıp, sinemanın hali hazırdaki marka gücünden faydalanmak istemiyorsunuz. Bu durum tıpkı halde oyunların sinema uyarlaması çekildiğinde de geçerli. Uyarlamanın kendi başına çok güzel bir şey sunması gerek. Münasebetiyle hiç de hafife alınacak bir iş değil fakat muhakkak ilgi duyduğum bir bahis, video oyunları harikulade bir dünya.” formunda konuştu.

Nolan’ın şu an için aklında bir oyun uyarlaması yok üzere, lakin mevzuya ilgi duyuyor olması ve daha evvel de kimi adımların atılmış olması dolayısıyla gelecek için bir açık kapı bırakıyor diyebiliriz. Ünlü direktör, uygun bir proje çıkması durumunda yeni bir sinemasının oyun uyarlamasına müsaade verebilir üzere.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Christopher Nolan, sinemalarının olası oyun uyarlamaları hakkında konuştu