Chiliz ve Manchester City’den Taraftar Token Ortaklığı!

chiliz ve manchester cityden taraftar token ortakligi PN1fDfR9

Büyük İngiliz futbol kulübü Manchester City, dijital taraftar katılımı için yeni araçları güçlendirmek adına kendi blockchain tabanlı token’ını Chiliz ile çıkardı.

Cuma günü yapılan resmi duyuruya göre Manchester City, Chiliz blockchain’inde CITY fan token’ını başlatmak için taraftar etkileşim platformu Socios.com ile ortaklık kurdu. FC Barcelona ve Juventus gibi diğer Avrupa kulüplerine benzer şekilde Machester City artık taraftar token’larını kullanarak VIP ödülleri, kulüp promosyonları, oyunlar gibi özellikler ve anket sunma özelliğine sahip olacak.

Manchester City FC’nin ana şirketi City Football Group’ın küresel ortaklık satışlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Stephan Cieplik, kulübün Cityzens üyelelerinin ücretsiz bir CITY token’ı alabileceğini belirtti. Cieplik, “Mevcut kayıtlı her Cityzen ayrıca ücretsiz bir token almaya hak kazanacak, böylece tüm avantajlara ve ödüllere erişebilecek,” dedi.

Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, yeni piyasaya sürülen fan token’ının, COVID-19 kısıtlamaları kalkar kalkmaz hayranlara benzersiz dijital ve gerçek-dünya ödülleri, deneyimleri sağlayacağını söyledi.

İngiltere futbolunun en üst seviyesi olan Premier Lig’de yer alan Manchester City, 2019 itibariyle 2.7 milyar dolarlık tahmini değeriyle, dünyanın en değerli beşinci futbol kulübü durumunda. Manchester City, kulübe verilen bir ödülün ardından yoğun eleştirilere maruz kaldı. Geçtiğimiz yıl Finansal Fair Play kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Avrupa kulüp müsabakalarına yasak getirilmişti. Ancak bu yasak itiraz üzerine kaldırıldı.

Chiliz (CHZ) yükseldi

Duyurunun ardından Chiliz (CHZ), 0.63 dolar civarından 0.69 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında 0.68 dolarda. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz hafta altcoin, ciddi bir yükseliş kaydedip 0.87 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. CoinGecko verilerine göre CHZ, bir yılda %12.834, son bir ayda ise %1.871 oranında yükselmiş durumda.

chiliz ve manchester cityden taraftar token ortakligi 0 iqfGjmy81 günlük CHZ grafiği. Kaynak: CoinGecko
etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Chiliz ve Manchester City’den Taraftar Token Ortaklığı!