Charles Hoskinson, Cardano (ADA) Ekosistemine Milyonlarca Kullanıcının Akın Edeceğini Düşünüyor

Blockchain Afrika Konferansı’nda yaptığı konuşmada Charles Hoskinson, yapılan yeni mutabakatların Cardano (ADA) ekosistemine milyonlarca kullanıcıyı getireceğini belirtti.

“Bu yıl, milyonlarca kullanıcıyı kamu-özel iştirakleri aracılığı ile Cardano ekosistemi içerisinde getirecek olan mutabakatların ve teşebbüslerin tepesindeyiz.”

IOHK şu sıralar, Cardano tabanlı bir dijital kimlik tahlili olan Atala PRISM’ı, birtakım Afrika ülkelerinde entegre edebilmek için, ülke idareleri ile birlikte faaliyet gösteriyor.

Açılış konuşmasında kelam alan Hoskinson, platformun fonksiyonelliğine dair değerli sözler kullandı:

“Büyük bir küme insan, hayatlarında birinci sefer ödeme sistemlerine, cüzdanlara ve mülke birebir anda bağlanabilen bir dijital kimliğe sahip olacaklar.”

Görünüşe nazaran IOHK, Afrika kıtası içerisinde büsbütün yeni bir iktisat modeli kurmayı ana maksatlardan birisi haline getirmiş durumda.

Cardano, bilhassa son üç yıldır Afrika’da ağır bir biçimde faaliyet gösteriyor. Cardano 2018 yılında Etiyopya hükümeti ile ülkenin tarım sanayisinde blockchain teknolojisinin kullanılması için bir mutabakat imzaladı.

Afrika kıtasının ekonomik açıdan hayli düşünceli bir kıta olduğu düşünüldüğünde, Cardano’nun bu atılımları şaşırtan olabilir. Lakin Hoskinson’a nazaran Afrika’da büyük büyük fırsatlar kelam konusu:

“Çin geçmiş yıllarda birçok sorunu olan epey yoksul bir ülkeydi. Artık ise bu durum büsbütün değişti. Sistemde yapılan değişikliklerin, Çin’i kısa müddette ileri götürebileceğini fark ettiler. Artık Çin dünyanın en güçlü ve güçlü uluslarından birisi. Misal formda de Afrika demografisine bakıldığında, ileride bu türlü bir durumun yaşanabileceğini görüyorsunuz.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Charles Hoskinson, Cardano (ADA) Ekosistemine Milyonlarca Kullanıcının Akın Edeceğini Düşünüyor