CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin çıkışından bu yana 1 milyar dolar kaybetti

cd projekt cyberpunk 2077nin cikisindan bu yana 1 milyar dolar kaybetti

cd projekt cyberpunk 2077nin cikisindan bu yana 1 milyar dolar kaybetti 0 eezyFnCv

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red’in yaptığı Cyberpunk 2077, geçtiğimiz hafta çıkışını gerçekleştirdi fakat ne yazık ki eski jenerasyon konsollarda ve düşük sistemli PC’lerde makus bir performans sergiledi. Bu performansı da oyuncular tarafından büyük bir reaksiyona sebep oldu.

Oyunun çıkışından bu yana neredeyse her gün oyun ile ilgili öteki bir şaşırtan haber ortaya çıkıyor. Teker teker yapılan itirafların akabinde da bugün Bloomberg tarafından yeni bir rapor yayınlandı. Cyberpunk 2077’nin çıkışında 8 milyon ön sipariş ölçüsüne ulaştığı, PC’de en süratli satılan oyun olduğu ve şirketin daha birinci günden kâra geçtiği açıklanmıştı.

Artık ise yayınlanan yeni rapora nazaran CD Projekt Red, çıkışından bu yana yaklaşık 1 milyar dolar kaybetmiş durumda. Oyunun çıkışından itibaren payların düştüğü zati biliniyordu. The Witcher 3 ile oyuncuların inancını ve sevgisini kazanan CD Projekt Red, ne yazık ki üst üste aldığı yanlış kararlar ile oyuncuların itimadını kaybetti.

Umuyoruz ki sadece hatalarını itiraf etmekle kalmazlar ve tekrar itimadımızı kazanmak için de efor harcarlar. Cyberpunk 2077 şu anda PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC’de bulunuyor. Eski jenerasyon konsollara sahip olanların oyunu satın almak için 2021 Şubat ayına kadar beklemesi tavsiye ediliyor. 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin çıkışından bu yana 1 milyar dolar kaybetti