Mobil

CAT, Dünyanın Birinci Antibakteriyel Telefonu S42’yi Duyurdu

Vakit zaman piyasaya sürdüğü sağlam akıllı telefon modelleriyle tüketicilerin ilgisini çekmeyi kafaaran CAT, bu defa de dünyanın birinci antibakteriyel telefonu “S42″yi duyurdu. Biomaster isimli bir şirket tarafından büsbütün kaplanan telefon, ISO 22196 standartlarına sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu kisimarıyla da yetinmeyen tüketiciler, telefonu su altında diledikleri üzere yıkayabiliyorlar. Zira telefon, evvelki modellerde olduğu üzere su da geçirmiyor.

Biomaster, CAT’in akıllı telefonu için gümüş katkılı bir kaplama yaptı. Gümüş iyonları, telefonun yüzeyindeki mikropların yayılımını engelliyor. Üstelik telefon yüzeyindeki mikrop ölçüsü da bu kaplama sayesinde kendi kendine azalıyor. Kalıcı kaplama, bu özellikleri sayesinde CAT S42’ye eşsiz bir özellik katmış oluyor. Telefonun öbür donanım özellikleri ise ne yazık ki beklentileri karşılayacak cinsten değil.

Karşınızda, dünyanın birinci antibakteriyel telefonu CAT S42

cat dunyanin birinci antibakteriyel telefonu s42yi duyurdu 0 wiqMSesr

CAT’in yeni akıllı telefonu, 5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Dış yer için özel olarak optimize edilen bu akıllı telefon, eldiven ya da ıslak elle kullanılabiliyor. Corning Gorilla Glass 5 muhafazasıyla gelen ekranın geniş çerçevelerine eklenen ön kamera ise kullanıcılara, 5 MP çözünürlük sunuyor. Bunlara ek olarak telefonun genel yapısı, IP68 ile IP69 sertifikalarının yanı sıra MIL SPEC 810H standardını da içeriyor. Şirket, telefonun 1,8 metreden çelik üzerinde düşmesinde, rastgele bir sorun olmisimığını söylüyor. Ayrıyeten bu akıllı telefon, 1,5 metre suda 35 dakika kalabiliyor.

Dünyanın birinci antibakteriyel telefonu, Mediatek Helio A20 işlemciden güç alıyor. Bu güç, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı kombinasyonuyla destekleniyor. Android 10 işletim sistemiyle gelen telefonun Android 11 güncellemesi alacağı, buna ek olarak 3 yıl boyunca da emniyetlik güncellemeleri sunulacağı ifisime ediliyor. Telefonun batarya kapasitesi ise 4200 mAh olarak açıklandı.

cat dunyanin birinci antibakteriyel telefonu s42yi duyurdu 1 vPbgqQMN

Telefonun art kısmına baktığımızda, 13 MP çözünürlük sunan tek bir art kamera ve bir de bu kamera için eklenen LED flaş olduğunu görüyoruz. Şirketin daha evvelki telefonlarında yer alan termal kamera ya da saha çalışanlarının işlerini kolaylaştıracak özellikler, bu telefonda yer almıyor. Fakat telefonun üretiliş maksadı da esasen, teknik özelliklerden fazla mikrop tutmuyor olması.

CAT S42 teknik özellikleri

  • Ekran: 5 inç büyüklüğünde HD+
  • İşlemci: MediaTek Helio A20
  • RAM: 3 GB
  • Depolama: 32 GB
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Art Kamera: 13 MP
  • Batarya: 4,200 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10 (Android 11 güncellemesi alacak)
  • Temas: LTE Cat 6, VoLTE, VoWiFi

Yapılan açıklamalara nazaran CAT S42, 2021’in başında ve tek bir dizaynla satışa sunulacak. Akıllı telefonun fiyatı ise 299 dolar (yaklaşık 2,300 TL + vergiler) olarak açıklandı. CAT S42’nin hangi ülkelerde satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu