Kripto Para

Cardano ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Artık Negatif!

Skew’un son 30 gün içinde Cardano ile Bitcoin arasında negatif bir korelasyonu vurgulayan gözlemine göre geçen ay Cardano (ADA), Bitcoin’in etkilerinden kurtuldu. Skew ekibi, bu kilometre taşını aşağıdaki açıklama ve Cardano’nun BTC ile korelasyonunda görülen anormalliği gösteren grafik ile paylaştı.:

“Geçtiğimiz ay boyunca BTCUSD ile ADAUSD korelasyonunda, stablecoin olmayan coin’ler için son derece nadir görülen bir durum gözlemlendi. Korelasyon, negatif bölgeye düştü.”

cardano ve bitcoin arasindaki korelasyon artik negatif 0 6FEMfpnU

Cardano, mainnet’teki Mary güncellemesi ile BTC’den kurtuldu

Cardano’nun son 30 günde Bitcoin’in etkisinden kopması durumu, 1 Mart’ta ADA ana ağında gerçekleştirilen son Mary Güncellemesine bağlanabilir. Cardano güncellemesini çevreleyen heyecan, ADA fiyatını 27 Şubat’taki güncellemeden 3 gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 dolara fırlattı (Binance verilerine göre).

Mary yükseltmesi ile Cardano, artık kullanıcıların akıllı sözleşmeler kullanmadan blockchain ile doğrudan etkileşime girecek özel token’lar (NFT’ler gibi) oluşturmalarına olanak tanıyan çok varlıklı bir platform haline gelecek. Bu da ağdaki işlemlerin Ethereum gibi diğer blockchain’lerden çok daha ucuz olacağı anlamına geliyor.

Cardano’nun Mart ayında izlemesi gereken destek seviyesi

EthereumWorldNews yazarı John P. Njui’ye göre ADA, aşağıdaki günlük ADA/USDT grafiğinde olduğu gibi, bir düzeltmenin ortasında görülüyor.

cardano ve bitcoin arasindaki korelasyon artik negatif 1 g3EwqDCZ

Yazara göre günlük ADA/USDT grafiğinden aşağıdakiler gözlemlenebilir:

  • Ticaret hacmi kırmızı renkte. Bu da satış baskısını gösteriyor
  • MACD, taban çizgisinin üzerinde düşüş eğilimi gösterdi ve düzeltmeyi doğruladı
  • Günlük MFI ve RSI yörüngesi de Cardano için devam eden bir düzeltmeyi doğrulamakta
  • Şu anda 0.80 dolarlık fiyat alanında bulunan 50 günlük hareketli ortalama, takip eden günler ve haftalarda Cardano için bir sonraki mantıksal makro destek.
  • Diğer destek bölgeleri ise 1.03, 0.98, 0.90, 0.83 ve 0.70 dolar olarak bulunabilir.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu