Cardano Kurucusu Hoskinson, “Ghost Chain” Eleştirilerine Yanıt Verdi

cardano kurucusu hoskinson ghost chain elestirilerine yanit verdi nXbpG2Ea

Ghost chain eleştirileri susturmak için IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Cardano ekosisteminin yol haritasını yayınladı. Tüm kurumsal şirketler, işletmeler, geliştirici araçları, cüzdanları, altyapı sağlayıcıları, araştırma merkezlerini içeriyor.

Cardano tarafından desteklenen en dikkate değer uygulama, e-ticaret platofmu Bondly. Cardano ile ilişkili diğer DeFi figürleri ise Zürih merkezli GenTwo AG ve kripto para likidite sağlayıcısı Algoz.

Cardano ile ortaklık kuran hükümetler

Büyük piyasa değerine rağmen Cardano, üzerinde çalışan herhangi bir kayda değer uygulamanın bulunmadığı öne sürülerek, “ghost chain” olduğu yönünde eleştirilere maruz kalıyor. Yine de Hoskinson’un paylaştığı harita, Cardano’nun Gürcistan, Moğolistan ve Etiyopya gibi ülkelerle zaten ortaklık kurduğunu gösteriyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Afrika’daki yeni anlaşmaların milyonlarca kullanıcıyı Cardano ekosistemine getirebileceğinden bahsetmişti.

Geçtiğimiz Şubat ayında IOHK, Wyoming Üniversitesi’ne 500.000 dolar değerinde ADA bağışlamıştı. Hoskinson, bağışın sadece listesine başka bir ortak eklemek için yapıldığı iddialarını reddetti:

“Bir araştırma laboratuvarı kuruyoruz ve insanlar orada gerçekten makale yazıyor, protokol geliştiriyor. Belki de yorum yapmadan önce makaleyi okumalısınız.”

Cardano’da 1.000’den fazla varlık mevcut

Cardano, 1 Mart’ta Mary hard fork’unu ana ağa aldı ve böylece yerel token’ların ağda oluşturulmasına izin verdi. Şu anda blockchain’de 1.164 token çıkarıldı. Ancak Cardano, farklı merkezi olmayan uygulamaları barındırmak ve hatta Ethereum ile rekabet etmek adına akıllı sözleşme işlevini etkinleştirmedi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Cardano Kurucusu Hoskinson, “Ghost Chain” Eleştirilerine Yanıt Verdi