Call of Duty: Black Ops Cold War’da Can Sıkıcı Kusur

call of duty black ops cold warda can sikici kusur pO2C5miL

13 Kasım günü çıkış yapan Call of Duty: Black Ops Cold War, tek oyunculu kıssa modunun yanı sıra çok oyunculu moda da konut sahipliği yapıyor. Oyuncuları birbirlerine karşı mücisimele ettikleri bu oyun modunda her Call of Duty oyununda olduğu üzere oyunculara kimi kabiliyetler sunuluyor.

Oyuncular, uygulamak istedikleri oynanış stiline nazaran önlerine sunulan özelliklerden birini seçebiliyorlar. Lakin özelliklerin hepsine erişmek için makul bir düzeye de ulaşmanız gerekiyor. Oyuncular, oyunun çıkışından bu yana gelişince ve yeni özellikler edinmeye başlayınca oyunda yeni bir kusur ortaya çıktı.

Oyuncular patlamalardan ölmüyor:

call of duty black ops cold warda can sikici kusur 0 CJBZwsVJ

Call of Duty: Black Ops Cold War’da keşfedilen bu yeni kusur, oyunda yer yer Flak Jacket isimli bir özellik yüzündendi. Bu özellik, olağan kaidelerde oyuncuların patlayıcı ve alevlerden daha haz hasar almalarını sağlıyordu. Lakin kusur sonucunda özellik, oyuncuların roketlere, el bombalarına ve başka patlayıcılardan neredeyse hiçbir hasar almamalarını sağladı.

Özelliği kuşanan oyuncular, tabanlarında patlayan el bombalarının biriyle değil fakat birkaçıyla öldürülebiliyordu. Bunun yanı sıra tam üstüne roket atılan oyuncular bile çabucak ölmüyor, birkaç roketle lakin ölüyorlardı. Ortaya çıkan bu yanılgı, Call of Duty: Black Ops Cold War’daki birtakım dengesizlikler hakkındaki tartışmaları da alevlendirmişti.

Oyuncuların bir kısmı Flak Jacket isimli yeteneğin zayıflatılması gerektiğini ve oyuncuların patlamalardan direkt ölmeleri gerektiğini belirtiyordu. Lakin öte yandan öbür oyuncular Flak Jacket yeteneğinin zayıflatılmasının oyunda bombaların çok güçlü olmasına ve oyunu bozmasına neden olacağını söylüyordu.

Son çıkan yanılgı hakkında Treyarch Topluluk Yöneticisi FoxhoundFPS bir açıklama paylaştı. FoxhoundFPS, yaptığı paylaşımda geliştiricilerin şu anda yanılgıyı incelediklerini belirtti. Yapılan bu açıklamada yanılgının ne vakit giderileceğine dair bir ipucu verilmedi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Call of Duty: Black Ops Cold War’da Can Sıkıcı Kusur